Jsou heboučké, hřejivé, efektní, sexy a mimořádně elegantní 

sirka-fake-fur

Foto: Andreas Ortner, Burda Style 1/2014

 

Je libo kožešinu stříbrné lišky či norka? Vyberte si jaká se vám líbí. Umělé kožešiny jsou dnes k nerozeznání od pravých a znamenají dostupný luxus i glamour zároveň. Například štóla má přímo magickou moc propůjčit majitelce punc noblesy, což se odrazí na sebevědomém držení těla. Dokonce i sportovním outfitům dodají nádech ušlechtilosti a silný ženský náboj. A co je nejdůležitější? Jejich výroba se obejde bez zvířecích obětí!


uvodni-fake-fur

Foto: Nicolas Kantor, Burda Style 12/2011  


INTIMNÍ DETAILY

Imitace kožešiny může být tkaná i pletená. Základ, který se pro větší odolnost zpevňuje rubovými úpravami, je zpravidla bavlněný, ale může být také ze směsi vláken. Vlas nejčastěji tvoří vlákna s dvojí výškou a různou jemností. A aby byl výsledný vzhled k nerozeznání od přírodní kožešiny, završují proces výroby speciální úpravy. Po efektním prostřihování, víření nebo kartáčování získá charakteristickou podobu, takže působí naprosto autenticky a na první pohled se vůbec nedá poznat, že je to jen napodobenina. Navíc krásně hřeje, je lehoučká a snadno zpracovatelná i na běžném šicím stroji.


vy-s-ka-fake-fur-1

Foto: Nicolas Kantor, Burda Style 12/2011


JAK S NÍ ZACHÁZET?

Nabídka v obchodech s metráží vám skýtá přímo neomezené možnosti. Ať už je pro vás rozhodující délka vlasu, vzor či šíře látky, budete mít z čeho vybírat. Při stříhání pak respektujte všechny její vlastnosti a pokládejte ji na stůl vždy stranou s vlasem směrem dolů a stříhejte pouze podklad a nikoli vlas kožešiny. Při sešívání švů zasunujte vlas zpět do dílu, pokud přece jen nějaký přichytíte nití, dá se snadno vytáhnout do líce, a to za použití jehly nebo třeba tenkého háčku. Švové přídavky můžete uhladit rukou do stran a přišít je velkými stehy. Při nákupu látky se podívejte na informace o jejím složení, protože právě na nich bude záležet teplota žehličky. Jestliže nejsou uvedeny nebo si je už nepamatujete, vyzkoušejte si žehlení nejprve na zbytku imitace. Čištění hotového modelu přenechejte profesionálům, jen tak budete mít jistotu, že si zachová svůj esprit i rozměry.


vy-s-ka-fake-fur-2

Foto: Andreas Ortner, Burda Style 1/2014 

 

KRÁSA PRO KAŽDÉHO

Imitace kožešiny promění střihově nenápadné oblečení a dokonce i obyčejné šály v unikátní skvosty, které se pro svou nadčasovost zabydlí ve vašem šatníku na hodně dlouhou dobu. Kromě jiného umějí totiž okouzlovat i svádět a jsou za všech okolností neobyčejně příjemnými společníky.