10. výročí festivalu autorského designu v Praze

uvodni


Festival designSUPERMARKET slaví 10. výročí, představí to nejlepší ze současného autorského designu i výběrové knihkupectví! 


Co je to za akci? 

DesignSUPERMARKET je festival profesionálního designu a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět pod jednou střechou to nejlepší z autorské tvorby nastupující generace českých designérů z oblastí módy, šperku, produktového designu, grafického designu a ilustrace. Z více než 200 zaslaných přihlášek vybral kurátorský tým festivalu ve složení Darina Zavadilová, Veronika Ruppert a Tereza Vernerová Volná pouze devět desítek designérů a autorských projektů. „designSUPERMARKET zraje a s ním dozrávají i jeho designéři. Je skvělé sledovat, kde jsou dnes značky, které s námi před 10 lety začínaly, a zároveň jak inspirují a motivují současné začínající autory,“ říká Darina Zavadilová, kreativní ředitelka festivalu.

 

Kdy a kde se bude konat?  

Od 8. do 11. 12. 2016 v Kafkově domě u Staroměstského náměstí na Praze 1.

ČT  12 – 21 hodin

PÁ  12 – 21 hodin

SO  10 – 21 hodin

NE  10 – 18 hodin

 

Co bude k vidění?  

Jubilejní ročník festivalu nabídne veřejnosti vedle stálic české designérské scény jako jsou Zorya, Janka Prokić, Leeda, SISTERSCONSPIRACY či Durch Duo i několik zcela nových značek, jmen a projektů. Jsou jimi například minimalistické šperky z netradičního materiálu, stabilizovaného dřeva pod značkou LESS}MORE designérek Markéty Šumové a Adély Wiesenbergové. Hned dvě značky, ODIVI a Jakoby, představí vedle šatů i vlastní řadu kosmetických produktů. Čerstvá absolventka ateliéru Typografie na UMPRUM Petra Dočekalová realizuje první písmomalířský stánek na designSUPERMARKETU, kde si návštěvníci budou moci na počkání nechat ručně napsat plakát, ceduli nebo popisky na dárky.

 

Grafický projekt Alfabeta zaměřený na motoriku představí návštěvníkům festivalu ilustrátor Patrik Antczak. S galaktickou kolekcí dřevěných hraček s názvem Mimozem se představí úplně poprvé i nové duo MY DVĚ a objekty na pomezí hraček a uměleckých artefaktů s tématikou vodní říše uvede projekt Lupus in Fabula.

 

Součástí akce bude i letos unikátní knihkupectví, které nabídne návštěvníkům festivalu kurátorský výběr knih a magazínů i předvánočních knižních novinek zaměřených na umění, design, módu a architekturu. Důležitou součástí knihkupectví budou také knihy pro děti. Příjemné zastavení a místo pro odpočinek poskytne velkoryse pojatá kavárna s barem a bistrem. Nebude chybět ani čítárna.

 

Desátý ročník festivalu představí také nový projekt TA–PE–TY, který chce skrze autorské tapety přinést design do českých interiérů. Autorem projektu je brněnská kreativní továrna INDUSTRA a jeho odborným partnerem je festival designSUPERMARKET.

  

Pro více informací sledujte Facebook či Instagram.


Galerie: designSUPERMARKET 2016