Nová knižní publikace od známé módní ilustrátorky Megan Hess

uvod


Jen málo osobností historie módy o sobě může tvrdit, že jsou stejně vlivní, jako byla Coco Chanel. Od skromných začátků přes mnohé trápení, které na ni v životě čekalo, je její příběh příběhem síly, odhodlání a kreativní vize. Nová kniha mezinárodně uznávané módní ilustrátorky Megan Hess je ilustrovaným příběhem života Coco Chanel – náhledem do jejího magického světa, na ikonické návrhy, které vytvořila, a na říši módního domu Chanel.

 

Kniha Coco Chanel – Ilustrovaný svět módní ikony vychází u nakladatelství Esence. „Jako ilustrátorka módy jsem nekonečně fascinovaná a inspirovaná drobnou osiřelou francouzskou dívenkou, která sama přetvořila ženské oblékání a vytvořila módní základy, jež nosíme dodnes. Coco Chanel se od ostatních návrhářů lišila svou originalitou a pevnou vůlí nikdy se neodchýlit od vize, v kterou tak silně věřila. Navrhovala, žila a milovala s chutí,“ vysvětluje v úvodu knihy autorka Megan Hess, proč si pro svoji knihu vybrala právě tuto proslulou módní návrhářku.

 

Nová publikace není jen další běžnou biografií, ale především jde o luxusní dílo, které bude ozdobou každé knihovny. Kniha je plná krásných ilustrací mapujících životní příběh Gabrielle „Coco“ Chanel a znázorňujících ikonické kousky z jejího módního domu. Megan Hess je slavná módní ilustrátorka pocházející z australského Melbourne. Spolupracuje s těmi nejprestižnějšími designérskými značkami. Její kresby jsou známé z kampaní luxusních módních domů, jako je například Chanel, Dior, Fendi či Louis Vuitton, či ze stránek módních magazínů Vogue nebo Harper's Bazaar. Kromě toho se věnuje také tvorbě ilustrovaných knih. Nedávno vyšla například také její kniha Šaty – 100 ikonických okamžiků ve světě módy.