3. díl ve znamení prvních zkoušek připravovaných modelů

uvodni3


Herečku Kristýnu Kociánovou při návštěvě tria studentských návrhářek ve škole čekaly milé povinnosti – konečně si mohla zkusit modely, které pro ni děvčata připravují!

 

DARINA VÍŠKOVÁ

Po konzultaci s Kristýnou jsem svůj návrh ve střihu zjednodušila, aby více vyhovoval její představě. Kabátek jsem se rozhodla nepodšívat, proto jsem zvolila oboulícní vlněný materiál v lahvově zelené barvě, nejprve jsem však ušila zkušební model z levnější látky. Pro ozvláštnění olemuji vnitřní švy kontrastní růžovou, již také použiji na paličkované aplikaci na variabilně nositelném pásku. Ten bude zajímavým prvkem, nicméně očekávám, že jeho vypracování bude řemeslně náročné. Výraznými elementy jsou rovněž fazónový límec a velké nakládané kapsy.

 

darina-3

 

MILANA KOVÁŘOVÁ

Řekla bych, že jsme se s Kristýnou na sebe dokázaly napojit a vytvořit něco, co se líbí oběma. Být to celé na mně, pojmu to úplně jinak, ale o tom zakázková tvorba je: Naučit se skloubit svůj osobitý styl s požadavky klienta. Šaty považuji za výjimečné po stránce střihové. Ráda jsem se s podporou paní profesorky Brzákové pustila do rozmanitější modelace, než jsem doteď vytvářela. Chtěla bych zdůraznit variabilitu modelu. Není striktně určen pro jednu příležitost, dá se kombinovat s dalšími kousky podle nálady a toho jsem přesně chtěla docílit. Nejsložitější pro mě zatím byla práce s přírodním hedvábím. Už teď vím, že mě ještě potrápí.

 

milana3

 

TEREZA FODOROVÁ

S Kristýnou jsme se hned shodly na finálním modelu i materiálu. Na detaily si vybrala růžovou bavlněnou látku, kterou jsem původně neměla v plánu použít, ale myslím, že celek skvěle oživí a doplní. Jde o košilové šaty z jemné, tmavě modré džínoviny s přinechaným variabilním dílem. Díky jeho modelaci lze vytvořit tři varianty outfitu, takže se dá nosit každý den nebo třeba i na slavnostnější příležitosti. Kristýna může šaty doplnit elegantními botami i teniskami a vytvořit tak pokaždé jiný look. Zatím nejobtížnější bylo vymyslet, vytvořit a modelovat střih s asymetrickou partií tak, aby fungoval přesně podle mých představ.

 

tereza3

 


KRISTÝNA KOCIÁNOVÁ 

Na prvních schůzkách to vypadalo, že budíte u děvčat velký respekt. Jaká je atmosféra v tvůrčím týmu teď?

Holky jsou bezvadné, počáteční tréma už z nich spadla a jsou plně ponořené do práce. Hlavní je, že jsme se všechny shodly, že nás společné tvoření moc baví.


Tentokrát jste modely, které jste dosud znala jen z papíru, prvně viděla naživo. Jaký to byl pocit?

Absolutně skvělý! Ještě není hotovo, ale už jsem si mohla šaty vyzkoušet a jsem nadšená!


Je něco, co vás ve skutečnosti oproti kresleným návrhům překvapilo?

Především bylo perfektní vidět vše ve skutečnosti. Pěkně se to rýsuje, oboje šaty i kabát vypadají báječně. Je znát, že si na tom holky skutečně daly záležet. Jsou to šikulky!


kristyna3


FOTO: Michaela Kratochvílová