Stáhněte si střih a ušijte si stejné šaty jako má Lucie Křížková!

uvod

Foto: Ondřej Košík


Projekt Český design 2018 je zdárně u konce a jako každý rok i tentokrát jsme pro vás ve spolupráci s VOŠ textilních řemesel a SUŠ textilních řemesel připravili střih na šaty z titulní strany ke stažení.   

 

Doporučený materiál: směsový materiál bavlna, přírodní hedvábí

Živůtek  je asymetricky řešený. Na levém rameni je všitý rukáv odlišné barvy. Stejný materiál je použitý na podkladový díl boční kapsy na pravé straně sukně. Živůtek je tvarovaný na předním dílci 4 pasovými záhyby, které směřují do levé strany živůtku. Zadní díl tvarují 2 pasové záševky. Lodičkový výstřih je zapravený šikmým proužkem. Průramkové kraje jsou zapraveny podehnutým obrubovacím švem ručně zapošívacím stehem.

Sukňová část vznikla modelací šikmo střiženého pruhu materiálu na krejčovské panně. Sukni zdobí 4 pasové záhyby na předním i zadním dílci, které na pravé straně odstávají a tvoří zajímavý zdobný prvek. Na pravé straně sukně je zhotovena boční kapsa. Sukně je tvarovaná na boky a v dolním kraji zúžená. Dolní kraj je zapravený podehnutým obrubovacím švem ručně zapošívacím stehem.

Montáž živůtku se sukní v pase je provedena tak, aby 3 záhyby na dílci sukně navazovaly na záhyby živůtku.

Rozparek v levém bočním švu  se skrytým zipem v délce 35 cm usnadňuje oblékání šatů.

 

nakres

Stáhněte si

NÁVOD
STŘIH vel. 34 

STŘIH vel. 36
STŘIH vel. 38


Jak pracovat s elektronickými střihy ke stažení se dozvíte  ZDE.


Společenské šaty navrhla studentka Žofie Soldánová.


foto