Synonymem módy není pouze Paříž nebo New York

snimek-obrazovky-2015-10-06-v-21-05-59-nahled


Ačkoliv se velké módní akce konají především právě tam. I v České republice se setkáváme s celou řadou talentovaných osobností z oblasti módy i designu obecně.


Redakce časopisu Burda Style měla jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku absolventům VOŠON při jejich absolutoriu. Společně jsme v lednu 2015 odstartovali projekt s cílem vytvořit tři kolekce, jejichž autory byli studenti, kteří pracovali pod odborným vedením akademického malíře Česlava Jaroše a Evy Fischerové. Každý z mladých návrhářů (Lucie Bendlová, Šárka Musilová a Benjamin Ethan) během několika měsíců zrealizovali exkluzivně pro časopis Burda Style kolekci tří modelů.

 

Tváří projektu a především také naší modelkou se stala půvabná filmová, divadelní a muzikálová herečka Alžbeta Stanková, která byla pro svůj vztah k umění skutečně tou správnou a inspirativní volbou. Betka pochází z Bratislavy a do povědomí českých diváků se zapsala filmem Rebelové nebo rolí Veroniky Francové v oblíbeném seriálu Vyprávěj.

 

Při studiu na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství je kladen důraz na rozvíjení schopnosti studentů samostatně se rozhodovat, hledat optimální varianty řešení tématu podle zadání a komunikativně pracovat v týmu.

 

Seriál reportáží právě začíná... 

Galerie: Český design – 1. díl
Ukázka z práce Šárky Musilové Černé koktejlky od Lucie na přehlídce Ikony času Benovy modely pro Pietro Filipi Benjamin ETHAN Lucie BENDLOVÁ Šárka MUSILOVÁ