Nápad je základ, ale od nákresů po finální modely často uběhne dlouhý čas

lucie-navrhy

Foto: Burda Style; návrhy Lucie Bendlové

Předložené skicy z rukou mladých návrhářů, kteří realizovali své exkluzivní kolekce pro herečku Betku Stankovou, slibovaly zajímavé výsledky, proto jsme byli všichni zvědaví, jak dokážou zhmotnit své představy mimo papír. Lucie Bendlová vysvětluje běžný postup: „Přestože už napoprvé jsem střihy rýsovala takzvaně na míru, je velmi důležité zhotovit si modely nejdříve ze zkušebních materiálů a až poté se pustit do finálních. Teprve na těle vidíte, jak bude váš střih pracovat.“ 


mix

Foto: Burda Style; herečka Betka Stanková na zkoušce modelů

O komentář k rozpracova ným kolekcím jsme tentokrát požádali jednu z vedoucích, paní Evu Fischerovou z VOŠON Praha. 

 

Lucie Bendlová

Velký důraz klade na kvalitu materiálů. Libuje si v příjemném hedvábí i v rozevlátém šifonu. Vše navíc ladí do působivých a také ucelených barevných variací, jak vzorovaných, tak jednobarevných. Kolekce, na které aktuálně pracuje, se nese ve znamení ležérnosti a odlehčenosti. Zakládá si na přesném modelování v souladu s přáním zákaznice.  

 

lucie

Foto: Burda Style; Lucie Bendlová

Šárka Musilová

Šárka je „éterická“ osobnost, stejně jako její tvorba. Je obdařena manuální zručností a trpělivostí. Ráda vymýšlí další techniky a inovativní střihy kimon či raglánových rukávů, které dokáže vymodelovat téměř do dokonalosti. Vynikající je také její malba na hedvábí, která modelu dodává neuvěřitelnou lehkost. 

 

Benjamin Ethan

Ben se nebojí nových neobvyklých nápadů a experimentů, proto se nevyhýbá ani skutečně složitým střihovým řešením. Naopak je vnímá jako další zajímavou osobní výzvu. Jeho modely hýří nápaditostí a originalitou. Má cit pro kombinování většího množství různých materiálů. 


benovy-navrhy

Foto: Ben Ethan

V rámci projektu se nám naskytla příležitost navštívit pražský salon Yvett Ajchler a seznámit se zde s jeho návrhářkou, paní prof. Zdeňkou Bauerovou, akad. malířkou (na fotce dole), která vedla dlouhá léta také oděvní ateliér na UMPRUM a působila mimo jiné v legendárním módním domě Styl. Setkání s tak výraznou osobností bylo velmi poučné a inspirativní, navíc proběhlo v duchu prvorepublikových salonů s jedinečnou atmosférou. 

 

katka

 Foto: Burda Style; brand managerka Kateřina Kubíková a prof. Zdeňka Bauerová, akademická malířka