Ve správném outfitu zvládnete jakkoli náročný den s lehkostí

busy-woman-uvod

 

V kanceláři jste stále v jednom kole a sotva přijdete domů, začíná další směna? Správný management a komfortní oblečení vám pomohou proplouvat den za dnem v pohodě a s grácií. 

 

Halenka 102 A

vel. 36 – 44

Chcete vyzkoušet něco nového, ale ještě nejste připravená zcela opustit svůj běžný repertoár, který staví hlavně na jednoduchosti? Pro začátek nahraďte jednobarevné materiály vzorovanými a uvidíte, jak vás to změní. Skvělým příkladem je halenka s jednou kapsičkou. Ta pěkně oživí i mnohdy příliš přísný dress code.

Materiál:  Bavlněná látka s potiskem

 

halenka2

 

Sukně 107 

vel. 36 – 44

Retro kousky nás asi nikdy nepřestanou bavit. O jejich velkém potenciálu vypovídá to, že si k nám i přes množství novinek stále nacházejí cestu a navzdory jejich mnohdy pokročilému věku se jich nedokážeme nabažit. Sukně s délkou pod kolena vás dostane jak svou fazonou, tak i pastelově vybarveným vzorem. 

Materiál:  Žakárová tkanina

 

sukne2

 

Šaty 101 A

vel. 36 – 44   

Mohlo by se zdát, že prodloužení košile nemůže vyústit v žádný zázrak, ale růžolící šaty z bavlněného streče mají do tuctovosti hodně daleko. Především díky tomu, že je nezahlcují přebytečné prvky, jsou svěžest sama. Jedinou „extravaganci“ najdete v jejich středu, kde partie prošpikovaná gumičkami formuje vosí pas.  

Materiál:  Bavlněný streč

 

saty3

 

Halenka 108 A

vel. 34 – 44

Jsou dny, kdy už od rána nevíte co dřív a celopropínací halenka vyžaduje zapnutí hromady malých knoflíčků a ještě se musíte soustředit na to, aby skončily ve správné dírce. To viskózový model k přetahování přes hlavu máte na sobě vcukuletu, navíc vám s jeho realizací pomůže Škola šití. 

Materiál:  Vzorovaná viskóza

 

halenka

 

Plášť 105 B

vel. 36 – 44

Linie je důležitá, avšak teprve látka udělá z oblečení něco jedinečného, a to nejen s ohledem na svou kvalitu, ale i co se dezénu týče. Právě on podstatně ovlivní výsledný dojem, takže byste ho měla brát v úvahu jak při výběru materiálu, tak při šití, pak i obyčejný plášť může vypadat jako exkluzivní model.

Materiál:  Bavlněný streč

 

kabat

 

Sukně 103 A

vel. 36 – 44

Pouzdrová sukně si s úspěchem klestí cestu trendy a každou sezonu sbírá cenné body, díky nimž si už dávno zajistila místo v síni slávy. Zbožňujeme ji, protože nám lichotí a nenechá se zaskočit ani širším pasem či výraznějšími boky. Zkrátka sluší všem. 

Materiál:  Žakárová tkanina, podšívkovina

 

sukne

 

Kabátek 114

vel. 36 – 44

V elegantním kabátku s dvouřadovým zapínáním, impozantním límcem a velkými klopami si budete připadat jako dáma z vyšší společnosti. Perly ale nechte doma, o usedlý vzhled přece nestojíte! Naopak si nachystejte spíše ležérní doplňky a kalhoty včetně džínů. Absolutní dokonalosti docílíte, když ho ušijete ze strukturovaného buklé. 

Materiál:  Buklé, podšívkovina

 

kabatek

 

Kalhoty 104 A

vel. 36 – 44  

Ženský náboj mohou mít i kalhoty, mimoto jsou pohodlné a praktické. S nimi nikdy nemusíte řešit problém s okem na punčochách, které má tendenci objevit se vždy v ten nejméně vhodný okamžik. Navíc zvolíte-li délku nad kotníky, dostanete šanci předvést svou vášeň pro boty. 

Materiál: Bavlněný streč

 

kalhoty

 

Šaty 106

vel. 36 – 44

Klasika si na nic nehraje a ani nevytváří žádné limity. Je snadno kombinovatelná, přizpůsobivá a všestranná. Základem pro model z žakárové tkaniny se staly pouzdrové šaty, ale sukně se tentokrát vydala jiným směrem a dopřála si větší spodní obvod, což vám umožní dělat kroky tak dlouhé, jak chcete. 

Materiál:  Žakárová tkanina

 

saty

 

Šaty 115

vel. 36 – 44

Romantický styl se vám velmi snadno dostane pod kůži, důkazem jsou i dívčí šaty překypující půvabným espritem. Ten vykouzlily nadýchané volánky na rukávech a hustě nařasená sukně. Navodí příjemnou náladu a připomenou, že za chvíli dorazí jaro a s ním také spousta světla. 

Materiál:  Vzorovaná viskóza

 

saty2

 

Vybrala jste si model, který byste si ráda ušila? Celou kolekci najdete v únorové Burdě Style


Foto: Blasius Erlinger, Produkce: Sabine Maeulen