Vaše skvělé výtvory inspirované našimi střihy. To je ta nejlepší odměna pro český tým Burda Style.

mikina-mirka-02

 

Podělit se s ostatními o úspěch vždy potěší. A nás těší dvojnásob, když se o své nové kreace vzniklé s podporou střihů z magazínu Burda Style podělíte vy, jejich autorky. Nemůžeme si tedy takové potěšení nechat jen pro sebe a s hrdostí a obdivem je prezentujeme i prostřednictvím našeho webu. Dnes vám s radostí představíme velmi povedenou variaci na téma mikina s kapucí. Jindy jednoduchý volnočasový kousek se totiž proměnil v elegantní podívanou.

 

Hoodie bez kapuce

Tentokrát vám již jistě známou autorku Burda modelů Mirku (@violet_mirka) oslovila i u jiných čtenářek velmi oblíbená mikina s kapucí (najdete ji v březnovém vydání Burda Style 03/2022). Nebyla by to však ona, kdyby našemu kousku (hoodie 102B) nevtiskla i svůj osobitý rukopis. Sáhla tedy do střihu s vlastní invencí. Kapuci nahradila vysokým límcem, rukávům pak zjednodušila tvar i zpracování. Výběr materiálu také zapracoval na důmyslné proměně. Opět nepřehlédnutelné vzory totiž s klasickým střihem dovedou opravdové divy.

 

 
  mikina-mirka-03

 

„Střih na tuhle pohodlnou mikinu mě v časopisu Burda zaujal na první pohled. Originál střihu v časopisu má zajímavě vyřešené rukávy, které jsou složené do skladu na líc látky. Já jsem se rozhodla si střih poupravit tím, že jsem rukávy přišila klasickým způsobem a místo kapuce jsem zvolila vysoký límec. A to proto, že jsem mikinu ušila z výrazného vzoru na teplákovině a nařasené rukávy v originálním zpracování mi v kombinaci s látkou neseděly."

 

Přestože Mirka při šití díky vlastní modelaci narazila na pár zádrhelů, vše nakonec dobře dopadlo. Vznikla originální mikina s vysokým stojáčkem ozvláštněným stahovací šňůrkou a dělenými rukávy s manžetami, kterou v obchodech jistě jen tak nepotkáte. A o to jde především, unifikovaným módním vlnám napříč populací – minimálně pro čtenářky Burda Style – totiž už odzvonilo!

 

  mikina-mirka-01  

 

Mirka se rozhodla jít vlastní cestou a její přístup je nám víc než vlastní:

 „Nebojte se zaexperimentovat a střih si sami podle představ pozměnit. Jestli vám přijde kapuce u střihu zbytečná, stejně jako mně, ušijte si límec nebo jen našijte k průkrčníku náplet. Šití je zábava a díky drobným změnám ve střihu si vždy ušijete originální kus přesně podle svých představ."