Víme, jaké budou podzimní a zimní trendy

imreczeova-martin-faltejsek

Foto: Martin Faltejsek

 

Zatímco se radujeme z příchodu jara nebo nedočkavě vyhlížíme následující období letních dovolených, návrháři jsou dávno myšlenkami jinde. Pro ně je březen obdobím, kdy představují zimní a podzimní kolekce. Redakce Burdy Style byla při tom, když Zdeňka Imreczeová v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku předvedla své vize. Najdete v nich zalíbení i vy?

 

Milovnice rafinovaného minimalismu by měly zpozornět. Podzimní a zimní trendy tak, jak je vidí návrhářka tvořící od roku 2007 pod vlastní značkou IMRECZEOVA, je totiž zaručeně potěší. Designérka se nechala inspirovat kubismem, který si v českém podání na počátku 20. století nezadal se zahraniční konkurencí. Totéž lze říci o sto let později o kolekci Zdeňky Imreczeové.

Modelům z podzimní a zimní řady dominují geometrické tvary, silné zastoupení má košile, kterou autorka ráda rozvíjí do rozličných podob. Na své si přijdou milovnice barev – nechybí zelená, oranžová, modrá či různé odstíny žluté – ale i tradicionalistky díky černé nebo široké paletě použitých odstínů béžové. Při výběru materiálů padla volba na vlnu čistou i ve směsi s kašmírem, hedvábí, úplety i kůži.

“Ostré hrany a cípy, které se v kolekci objevují, jsou záměrnou hrou s geometrickým tvarem čtverce, který jsem kubistickým způsobem pomocí střihů vložila do jednotlivých modelů. Zakončení délek plédů připomínají rozkládající se krychle z více stran. Ty jsem si rozkládala do jednodušších tvarů a skládala zpět do vlastních obrazů,” potvrdila inspiraci kubismem Zdeňka Imreczeová.

 

Za redakci Burdy Style: Michaela Kratochvílová 

 

imreczeova-ondrej-zavrel

Foto: Ondřej Zavřel

Galerie: Imreczeova MBPFW