Střih na ikonickou halenku z jarního speciálu učaroval i bloggerce Ivě.  Jak si jej upravila?

iva-halenka-04
                                                                                                                                                  foto: Mademoiselle_IVA


Bloggerka Mademoiselle Iva, která ráda využívá inspiraci z našich magazínů, si tentokrát pro svůj nejnovější kousek vybrala ikonickou halenku s vázačkou z jarního vydání speciálu Burda Easy. Nebyla by to ale ona, kdyby modelu nevtiskla vlastní rukopis. A tak opět povolala maminku, která je jí věrnou pomocnicí, a společně upravily jednoduchý střih podle Iviny představy. A proč si vybrala právě tuto halenku?

"Blúzka s mašľou pod krkom má dávnu históriu. A pussy-bow blouse, ako ju nazývajú v angličtine, sa stala symbolom moci pre ženy. V mojom šatníku mám niekoľko blúzok na zaväzovanie na mašľu a zatúžila som po jednej aj na leto. Veľmi ma potešil model v časopise Burda easy 1/2021. Medzi látkami, ktoré čakajú v skrinke na svoje spracovanie do nositeľnej verzie, som vybrala bielu s malinkým čiernym vzorom. Všetko som prekonzultovala s mamou a pustili sme sa do tvorby."


iva-halenka-03
                                                                                                                                            foto: Mademoiselle_IVA

 

Iva si vybrala materiál typický pro letní halenky. Vzdušné a splývavé textilie jako tato jsou pro letní období ideální. Pokud se rozhodnete pro blůzku s vázačkou, vždy volte nemačkavý materiál, kterému vázání nezpůsobí nevzhledné sklady nebo sáhněte po vzorovaných textiliích, které pomačkání zamaskují.

Samotný střih prošel drobnými úpravami, především ve tvaru rukávů, Iva s maminkou ale přidaly ještě jednu změnu, místo oblékání přes hlavu získala halenka propínací lištu na předním díle. 

 

iva-halenka-02
                                                                                                                                              foto: Mademoiselle_IVA

 

"Časopis beriem ako skvelý zdroj inšpirácie a často si na modeloch niečo upravím. Ak budete postupovať podľa veľmi detailných inštrukcii v časopise a pozorovať aj nákresy a strih, pôjde vám to jedna radosť. A ak urobíte nejakú chybu. No worries. Vypárajte a skúste znovu. Veď nikto učený z neba nespadol. Hlavne nech je to pre vás zábava," říká Iva.

 

iva-halenka-01
                                                                                                                                             foto: Mademoiselle_IVA

 

A Jak se vám Ivina nová halenka líbí? Nás její zpracování nadchlo, výsledek jí padne dokonale, ostatně jako vždy, když se do něčeho pustí!

 

Pokud vás zaujalo zpracování našeho modelu podle Mademoiselle_IVA, můžete si podobnou halenku ušít také. Její blog vám bude tou nejlepší inspirací. Střih a návod na všechny tři varianty halenky s mašlí totiž najdete nyní také v našem eshopu. Stáhnout si jej je hračka. 

 A začít můžete klidně hned!

 

 

iva-halenka-kollecko