Čerstvé trendy z německé metropole pro jaro/léto 2020

sirka-neonyt

Foto: MBFW

 

Stírání genderových hranic, výkřiky na tričkách, odkazy na ekologické aspekty či sportovní móda plná květin. Červencové vydání berlínského týdne módy ohlásilo trendy na příští jaro/léto. Co všechno se na Berlin Fashion Week událo?

 

sirka-rebekka-ruetz   

Foto: MBFW

V Berlíně sídlí zhruba 2 800 firem, které mají s módou co do činění. A tak není divu, že celý první červencový týden se v německé metropoli točil především kolem této branže. V pondělí 1. července totiž začal očekávaný Mercedes-Benz Fashion Week, jedna z pěti nejzásadnějších módních událostí světa, kterou letos navštívilo na 9 tisíc lidí z módní branže a celkem přilákala do Berlína na 200 tisíc lidí z celého světa. V rámci jednoho týdne se představilo na 30 světoznámých značek, ale i nadějných návrhářských talentů. Někteří z nich se na Berlin Fashion Week ukázali vůbec poprvé. Například berlínská značka #DAMUR, za kterou stojí od roku 2015 návrhář Shih-Shung Huang. Svými návrhy prolamuje všechny stereotypy. A jak sám prohlašuje, navrhuje módu skutečně pro každého. Jeho design není unisex, ale trans. Stírá hranice genderu, což dokázal na své úterní večerní show, na které představil Naughty Elegance.

 

sirka-damour

#DAMUR, foto: MBFW

 

Berlínský MBFW odstartovala přehlídka od Christopha Rumpfa, rakouského návrháře a také vítěze letošního vydání módního festivalu v Hyéres.

 

sirka-christoph

Christoph Rumpf, foto: MBFW

 

S velkým očekáváním se představila také ekologická a udržitelná kolekce celkem 80 značek pod názvem Neonyt Fashion Show, která ve zvolených modelech kladla důraz na ekologickou stránku a hlavně udržitelnou denim módu: od bohémského stylu, přes street wear až po techno prvky či samotnou eleganci.

 

sirka-neonyt-2

1. model: kabátek Fade out label, kalhoty Church od the Hand, náušnice Natascha von Hirschhausen, boty Trippen, 2. model: oblek Silfir, šátek Besonnen, boty Velt, 3. model: sako a kalhoty Lanius, vršek Lana, sukně Graciel Huam, klobouk Spatz, brýle Neubau, prsten Mies Nobis,
foto: MBFW/GettyImages


sirka-neonyt-3

1. model: kabát, body a kalhotky Mli by Svensson, vesta Kluntje, pásek Pat Guzik, náhrdelník Waqar J Khan, 2. model: šaty Church of the Hand, plavky Mu by Svensson, náhrdelník a prsten Nouare Jewelry, boty Trippen, 3. model: oblek Rhuamaa, sako Rohstoff, čelenka Bridge & Tunnel, kabelka Dzaino, náušnice Nouare Jewelry, podprsenka Alama, boty Trippen, 
foto: MBFW/GettyImages

  

Netradičně pojatou módní show předvedla opět SPORTALM Kitzbühel. Po úvodním baletním tanci v krojích na operní árii sice proběhla klasická přehlídka, ovšem hlavní atrakcí letos byla přítomnost komika Olivera Pochera. Ten zachraňoval omdlévající modelky v plavkách a dokonale odlehčil závěrečnou promenádu. (Na video z prohlídky se podívejte ZDE.)

 

sirka-sportalm

Foto: MBFW

 

Zlatým hřebem Mercedes-Benz Fashion Week se stala kolekce Brothers&Sisters od německého designéra Michaela Michalského, která MBFW velkolepě uzavřela.

 

sirka-michalsky

Foto: MBFW


sirka-michalsky2

Foto: MBFW

 

Vedle přehlídek během celého módního týdne probíhaly na nejrůznějších místech v Berlíně i veletrhy, které se specializovaly na jednotlivé módní segmenty. Například SEEK se zabýval street a urban fashion, FashionSustain zase udržitelnou módou, NEONYT nabízel sérii přednášek, konferencí a workshopů, spojené s prezentací aktuálních ekologických trendů ve světě módy. Letos se hlavním tématem stala voda. Věděli jste například, že na výrobu jednoho páru džín se spotřebuje až 7 tisíc litrů pitné vody? Proto se zde představovaly především nové technologie a způsoby výroby denimu.

 

sirka-neonyt-4

 

Další vydání Mercedes-Benz Fashion Week Berlin se bude konat v polovině ledna 2020. Čeští módní fanoušci se ale mohou těšit už na konec srpna, kdy se uskuteční Prague Fashion Week

 

SLEDOVALI JSTE NÁŠ INSTAGRAM PŘÍMO Z MÍSTA? 

 

sirka-instagram

Galerie: Michael Michalsky - Brothers&Sisters
Galerie: Neonyt Fashion Show