Romantik, talentovaný výtvarník a italský návrhář

snimek-obrazovky-2015-10-30-v-11-33-03

Foto: archiv Antonio Marras, model 140, Burda Style 7/2015 

Antonio Marras patří mezi ty, kteří neustále objevují něco nového. Umí vnímat ono pověstné kouzlo ukryté v kousku látky, v drobné výšivce, v obrázku nebo v krátké filmové sekvenci. S nadšením se do něj vždy ponoří a hledá souvislosti, které pak často poeticky přenáší do svých kolekcí.

„Jsem fascinován především tím, co v sobě nesou stopy minulosti, neboť právě bez ní by nebyla žádná budoucnost,“ svěřil se 54 letý návrhář pocházející ze Sardinie v rozhovoru pro italský magazín NNM.Studio, a hned k tomu také dodal, že tento postoj souvisí s jeho na historii a inspiraci bohatou rodnou zemí.

Není divu, že celý Marrasův život je úzce spjat s látkami, protože jeho rodina provozuje v Alghero na Sardinii hned několik obchodů. Zrovna zde, stranou od rušného dění, se nachází také kulturní centrum zvané „Circolo Marras“, kde okruh jeho kolegů ve velkém ateliéru zpracovává všechny nápady, které Antonio vozí z cest.

„Moje dílna má výhled na moře a můžu odtud pozorovat báječný západ slunce,“ komentuje Marras to, co mu zaručeně vynahradí pracovní vytížení. Ačkoliv to sám popírá, je považován za velkého workoholika, který neuznává neděle ani svátky, přičemž stejný přístup očekává také od všech svých spolupracovníků.

„Musím dělat více věcí naráz, jinak bych se nudil,“ což potvrzuje i jeho další projekt – značka I’M, známá také jako Isola Marras. V porovnání s hlavní linií se jedná o mladší a cenově dostupnější módu se zaměřením mimo jiné i na pleteniny. Současná kolekce jaro/léto 2015 je spojením umění Marrase a malířky Carol Rama a zahrnuje objemné pouzdrové šaty, tuniky či kaftany, které posloužily jako plátna pro řemeslné potisky a široké červenomodré pruhy a plochy. 

 

aty-marras

Na první pohled se jedná o šaty čistého a jednoduchého střihu, při bližším prozkoumání však zaujmou propracovanými členícími švy na přiléhavém živůtku, a pozornosti díky příčným kontrastním pruhům neujde ani široká sukně.

 

HISTORIE
1961 narozen na Sardinii
Od roku 1987 se věnuje návrhářské činnosti
1999 debutuje se značkou ANTONIO MARRAS v Miláně
2003 až 2011 působí jako kreativní ředitel značky Kenzo
2008 uvádí na trh značku I’M ISOLA MARRAS