Nechte se inspirovat novou kolekcí zajímavého návrhářského dua! 

1

 

Mladé designérky spojené se značkou Alter Era vsadily v kolekci na jaro a léto 2018 na vzory inspirované tropickým prostředím Afriky jako místa, které má pro ně zásadní význam.

 

Do jejich tvorby se tentokrát reflektovala vášeň pro kmenové oděvy, tamní rituály a tradiční techniky v kombinaci s celosvětovým kultem Dandy Lion. Právě po něm kolekce získala svůj název, který vychází z knihy „The Black Dandy and Street Style“ americké kurátorky, historičky a kritičky Shantrelle P. Lewis. V knize detailně popisuje styl „dandy“ a jeho původ. Za dnešní Dandy Lions jsou považováni například muzikant Stromae, Leon Bridges nebo designér a herec Waris Ahluwalia.

 

  2

 

Společné nadšení pro etno střihy, vzory a barevnost autorky zpracovaly do nadčasových siluet inspirovaných formálním pánským oděvem a stylem Dandy Lion. I přesto vznikla velmi ženská kolekce, kterou tvoří dvacet prêt-à-porter looků, jejichž produkty jsou vzájemně snadno kombinovatelné. Klíčovou roli v sezoně SS18 hrají bujaré vzory a opulentní barvy, které se do signifikantních autorských potisků přenesly technikami geometrické kitenge nebo ilustrativní inkoustovou kresbou. V nich se vzájemně překlápí odstíny, jako je tmavě červená, IKB, hořčicová nebo fialová či citronově žlutá.

 

  4

 

Mezinárodní duo Alicia Declerck z Belgie a Zhanna Belskaya z České republiky jsou tvůrčí silou značky. Obě autorky jsou v srdci průzkumnicemi, což se odráží v designu značky. Proto i každá jejich kolekce vypráví příběh o světě ALTER a minulosti ERA. Návrhářky se seznámily v roce 2008 u společného projektu při studiu na Polimoda International Institute of Design & Marketing v italské Florencii, díky kterému začaly kultivovat společnou filozofii. Poté, co Alicia Declerck v roce 2011 získala ocenění Manish Arora Award v International Arts of Fashion Competition, sbírala zkušenosti po celém světě u značek, jako je Diane Von Furstenberg, Rodarte nebo Manish Arora. Zhanna Belskaya mezitím absolvovala stáže u Antonio Marras či Kenzo a díky úspěchu v programu Richemont Group Scholarship zakončila své vzdělání titulem MFA v oboru Master of Arts in Design v Miláně. Po jeho ukončení pracovala v oddělení designu doplňků značky Cartier. Oběma talentovaným designérkám se cesty opět zkřížily v roce 2015 rozhodnutím založit značku a její název opřít o začátek nové éry obou návrhářek. 

 

Kolekci je možné zakoupit na e-shopu značky a stránkách www.alter-era.com

Galerie: Alter Era – SS2018