Nadace Elpida i letos pomáhá seniorům prostřednictvím unikátního projektu Ponožky od babičky.

elpida-01
                                                                                                                                                        foto: Alex Hili


O tomto počinu nadace Elpida jste od nás už určitě slyšeli. Není divu, tento nápaditý hřejivý projekt se těší velkému zájmu již několik let. Připomeňme si ale, o co jde: Více než dvě stě babiček z celé republiky doma plete originální ponožky. A že ty ručně pletené mají své kouzlo!

Za Ponožkami od babičky stojí nezisková organizace Elpida, která umožňuje seniorům stát se sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. Projekt je úžasný už svou základní myšlenkou – dává práci seniorům,
především jim ale pomáhá pravidelně zažívat pocit užitečnosti. Navíc  – výtěžek z prodeje jde nejen samotným pletařkám, ale také na chod vzdělávacího a kulturního Centra Elpida. Seniorky pletou zásadně ručně, pomalu a s radostí. Stojí si totiž za tím, že ruční práci žádný stroj nenahradí a továrna se nikdy nevyrovná domácí atmosféře...

elpida-03
                                                                                                                                                        foto: Alex Hili


Ačkoliv najdete v jejich nabídce ponožky z nových přízí zhotovené vždy v limitovaných kolekcích, Elpida fandí recyklaci, proto jsou jejich vlajkovou lodí ponožky pletené z darovaných klubek. Pokud se rozhodnete potěšit sebe nebo někoho blízkého unikátními výtvory aktivních babiček, navštivte je online na shop.elpida.cz.

 

  elpida-04
                                                                                                                                                         foto: Alex Hili


S pletenými výrobky od babiček se ale můžete setkat i na různých trzích či u smluvních prodejců. Máte-li chuť podpořit projekt kromě nákupu i jinak, pak zkuste uspořádat ve svém okolí třeba sbírku klubíček pro babičky. Více o takových aktivitách se dozvíte na elpida.cz/sbirka-klubicek.