Koktejlky z dílny Heleny Galwas. Ideální večírková výbava z nového vydání Burda Style.

  trendschnitt-uvod

 

Nejen sváteční atmosféra, dárky a rodinná setkání, také příležitost hodit se do gala. A klidně jen tak, pro vlastní výjimečný pocit. I takový příjemný aspekt můžeme objevit na konci posledního měsíce v roce, který je přímo nabitý shonem a horečnatými přípravami.

Ať už se hodláte krásně obléci ke stromečku nebo máte i v této zvláštní době možnost vynést oslnivý večerní model i do společnosti, příležitost je druhotným impulsem pro tvorbu nového  skvostu do vašeho šatníku. Tím prvním je především touha po krásném a nadčasovém kousku, a ten najdete v aktuálním vydání Burda Style v podobě designérského střihu renomované německé návrhářky.

 

trendschnitt-03
                                                                     Helene Galwas a její návrhy atraktivního modelu pro Burda Style |  foto: archiv Burda Style


Na první pohled úchvatné a osobitě zpracované koktejlky z dílny návrhářky Helene Galwas jednoznačně upoutají především extravagantním postavením volánu z organzy. Za jeho neobvyklým tvarem a  perfektní funkčností stojí dlouhý proces zkoušení a úprav. Modely Helene Galwas totiž reprezentují tzv. wearable couture – tedy nositelné krejčoviny.Ty, které kromě toho, že vynikají skvělými designovými prvky, obstojí i jako běžně nošená móda a nejen díky preciznímu zpracování umí adekvátně konkurovat tzv. fast fashion, tedy rychlé módě z nabídky globálních módních konfekčních značek.

 

A krédo Helenina úspěchu? Dokonalý proces. Nejprve vznikají prototypy v návrhářčině ateliéru. Teprve když je vše vyladěno k dokonalosti, šijí se kolekce v Polsku v souladu s nejpřísnějšími evropskými standardy.


„Myšlenka jednorázové módy mi připadá otřesná. Oblečení by nás mělo provázet dlouhá léta. Proč si kupovat čtyři levné halenky z nekvalitního materiálu, které budou po dvojím vyprání k nepoužití, když mohu investovat do nadčasového modelu? Šetrnější přístup dlužíme nejen životnímu prostředí, nýbrž i pěstitelům bavlny a výrobcům látek. Měli bychom si plodů jejich práce více považovat,“ míní Galwas.

 

trendschnitt-02
                                                                                                    Dílna Helene Galwas a její  butik na zámku Seefeld | foto: archiv Burda Style

 

Zákazníky oslovuje nejen atraktivními kousky, ale rovněž praktickou stránkou věci. Její návrhy jsou totiž opravdu do puntíku promyšlené. Řada z nich disponuje patentkami, jejichž pomocí lze vmžiku připevnit nebo naopak odstranit jednotlivé části oděvu, případně zkrátit či prodloužit jejich délku. Tento způsob je nejen efektní, ale rovněž usnadňuje čištění.

 

 

Více o návrhářce i samotném modelu, který vytvořila speciálně pro časopis Burda Style, najdete v aktuálním vydání Burda Style1/2022. Vedle koktejlek najdete v časopise také jejich zkrácenou variantu – top, který potěší ty z vás, které šatům příliš neholdují.

 

trendschnitt-04

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Helene Galwas je německá módní návrhářka, jejímž hlavním krédem je potlačení vlivu fast fashion na stavbu každodennho šatníku a podpora nadčasových modelů, které nejen díky kvalitě zpracování zůstanou ve skříni po dlouhá léta, aniž by ztrácely na atraktivitě a aktuálnosti. Značku nesoucí její jméno založila v roce 2018. V roce 2020 získala cenu magazínu Bunte New Faces Award Style pro mladého návrháře roku.