Nejnovější módní řada renomované české návrhářky je překvapivě plná pastelových barev.

me-josefina-uvod
                                                                                                                                              foto: archiv


 Aktuální kolekce ME české návrhářky Josefiny Bakošové pokračuje v tématu, jemuž se návrhářka dlouhodobě věnuje. Je to inspirace přírodou, propojení květin a módy.


„Kolekce Me je o pocitech. O mně. O květinách, které
miluji,“  říká o své nejnovější tvorbě sama autorka. 

  me-josefina-03
                                                                                                                                                                  foto: archiv

 

 

 

Sbohem sezónnosti

Návrhářka Josefina Bakošová tvoří pod vlastním jménem stylové a nadčasové modely. Jak už je u ní zvykem, ani tentokrát se nejedná o prchavou sezónní řadu modelů, ale o ucelenou a nadčasovou celoroční kolekci.

Nová kolekce ME je plná ženských kousků a nadčasových střihů. Nechybí kalhoty připomínající kalhotovou sukni, vypasovaná saka, midi sukně se vzorem, dlouhé šaty s nabíranými rukávy, příjemně odhalující crop topy a pro návrhářku typické oversize zimní kabáty. Novinkou v její tvorbě je letos pestrobarevný vlněný kabát s geometrickým vzorem, který vznikl recyklací zbytkového materiálu, který je jinak již nepoužitelný.

„Jsou to mé oblíbené kousky. Modely, které jsem celý rok prototypovala a nosila na důležité momenty mého života. Byl to třeba maturitní ples mé nejstarší dcery nebo premiéra úžasného filmu, pro který jsem navrhovala kostýmy. Jednotlivé modely představují takové moje zhmotněné vzpomínky,“  vysvětluje návrhářka.

 

me-josefina-01
                                                                                                                                                            foto: archiv

 

Šumavské hortenzie

Barevná paleta aktuální kolekce zahrnuje odstíny jako je pudrová, lososová, fuchsiově fialová a modrá. Nechybí ani monochronní looky v černé a šedé barvě. Něžná hra s barvami vychází z květů hortenzie, květiny, která je na každé zahradě na návrhářky milované Šumavě. Je to kraj, kde strávila za poslední dva roky hodně času obklopena přírodou, jež se stala inspirací pro minulé i nynější kolekce.

Josefina Bakošová je známá svojí oblibou v nadčasových střizích a barvách, které podtrhnou ženskou siluetu, ale zároveň nechají prostor k fantaziím a ctí současné potřeby pohodlí a univerzálnosti.

V kolekci najdete kousky, které můžete nosit během dne nebo je vzít večer do společnosti či na večírek a stále se v nich budete cítit příjemně a nikdy nebudete overdressed,“ zakončuje komentář ke svým novým modelům návrhářka.

 

me-josefina-02
                                                                                                                                                              foto: archiv

 

 

Sen O

S kolekcí přichází i projekt SNÍ, který vznikl v rámci galerie SEN O. SNÍ koncepčně prezentuje ženy v umění, které jsou fotografované ve svých domovských ateliérech společně s vlastní tvorbou a v šatech Josefiny Bakošové. Vybraná díla těchto umělkyň jsou zároveň postupně vystavována v galerii SEN O, kterou najdete v pražském obchodě Harddecore, stejně jako modely návrhářky. Výtěžek z prodeje jednotlivých děl putuje na podporu centra Metráž, které dlouhodobě poskytuje pomoc ženám v nouzi. Projekt podporují i další ženy české kulturní scény, např. zpěvačka Lenka Dusilová.