Závěrečný den hlavního programu uzavře dvěma přehlídkami matadorka módního designu Liběna Rochová.

  mbpfw-uvod-01(1)
                                                                                                                                                 foto: MBPFW
       

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je v plném proudu. Série přehlídek a prezentací kolekcí pro jaro 2023 je od víkendu  k vidění v zajímavé lokaci Mystic Skateparku na pražské Štvanici.

 

Už v neděli, kdy mola tradičně okupují mladí návrháři a absolventi, představil svou novou kolekci vítěz letošního Van Graaf Junior Talent 2022,  designér Tomáš Němec. Módě se začal věnovat na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a od roku 2017 studuje v ateliéru designu oděvu a obuvi na pražské UMPRUM pod vedením profesorky Liběny Rochové, kde aktuálně dokončuje magisterský titul. V soutěži pro mladé návrháře letos na jaře zvítězil s kolekcí inspirovanou filmem režiséra Gaspara Noého Lux Æterna. K jeho nejnovějšímu počinu jej opět inspiroval film.

 

mbpfw-nemec
                                                                              Z přehlídky Tomáše Němce inspirované filmem Dáma na kolejích | foto: MBPFW

 

 Dáma na kolejích

Tentokrát ale ze zcela jiného ranku. Přesněji řečeno, múzou se mu stala herečka Jiřina Bohdalová v roli řidičky tramvaje ze snímku Dáma na kolejích z roku 1966. Bizarní imaginace, která ale vyústila ve velmi ženskou kolekci s důrazem na femininní tvary a linie. Kde hledat propojení se snímkem, který Němce inspiroval, není na první pohled z jeho modelů příliš patrné, nic to ale nemění na jedinečnosti a hravosti jeho zpracování.

 

  mbpfw-uvod
                                                                                                                       Kolekce Tomáše Němce | foto: MBPFW


Havní program  Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku vyvrcholí v úterý 6. září sérií přehlídek představujících nejnovější kolekci profesorky pražské UMPRUM Liběny Rochové a jejího labelu LR, módní návrhářky oceněné mnoha zahraničními i tuzemskými cenami v oblasti designu, která je již tradičně nedomyslitelnou součástí  a ozdobou pražského týdne módy.