Institut Pantone opět představil stěžejní odstín nadcházející sezóny s roztomile hravým názvem.

pantone-02
                                                                                                                                                 foto: Shutterstock

 

Americký institut Pantone se odstínům barev věnuje již od roku 1963 a každoročně prezentuje jedinečný tón roku. Za finálním výběrem stojí vždy podrobná analýza různých trendů ze společnosti i umění. V roce 2021 to v reakci na koronavirovou pandemii byly odstíny dokonce dva.  Pomalu dosluhující žlutou a šedou tak v roce 2022 opět vystřídá nová trendy barva.

 

Za atraktivním a tajemným názvem Very Peri, ktery se dle Pantone stal symbolem roku 2022, se skrývá mix dvou odstínů, jejichž fúzí vzniká poměrně nápadná a nepřehlédnutelnná barva. Smíchání výrazných červených a modrých tónů dalo vzniknout odstínu, který povzbuzuje inovativnost. Dle Pantone tón Very Peri reflektuje nyní tak aktuální neustálou změnu v našich životech a učí nás ji přijmout kreativně a s nadhledem. Jakoby nám říkal: Nebojte se objevovat!

  pantone-03
                                                                                                                                                    foto: Shutterstock
        
                                  

Modrofialový odstín Very Peri je prvním odstínem roku, který ve vzorníku Pantone vznikl pro tyto účely jako zcela nová barva. Nese si za cíl přinést  prostřednictvím svých nositelek a nositelů do světa méně agresivní, přívětivější emoce. Je hravý, stejně jako okázalý a plný kreativity a inspirace k odvaze. Oficiální popis mluví také o věrnosti modré propojené s energií a vzrušením červené.

Ač to trochu vypadá, že vznikl uměle a je na světě novinkou, není ale problém najít inspiraci pro vznik tohoto odstínu přímo v přírodě. Co třeba šeřík, levandule, krokusy? Že je vám teď barva roku 2022 ještě o fous sympatičtější? Voňaví nositelé tohoto odstínu naštěstí žádnou horkou novinkou ve světě módy, umění nebo i kosmetiky zdaleka nejsou a je to dobře!

 

  pantone-01
                                                                                                                                                          foto: Shutterstock

 

Levandulově fialový barevný hit zapojili do svých nadcházejících kolekcí  – jak je již s pantone favority zvykem – mnohé módní domy i tvůrci designu. Najdete jej v kolekcích značek Louis Vuitton nebo Lanvin, inspirace pronikla ale i do světa IT – třeba jako nová pozadí pro počítače či chytré telefony. Very peri tak s vámi může být po celý rok doslova na každém kroku!