Moderní tržiště, na kterém pohodlně nakoupíte dárky pro celou rodinu!

uvod


Ve dvou patrech pražské Galerie Mánes se v prosinci uskuteční již podeváté tradiční vánoční akce zvaná LEMARKET – moderní tržiště dnešní doby, které představuje originální, primárně české a slovenské značky a dbá na podporu lokální výroby. Návštěvníci zde mají možnost setkat se s autory projektů a seznámit se s jejich příběhy.

 

LEMARKET bude otevřen kvůli velkému zájmu nově hned ve dvou termínech – 14. až 16. prosince a dále 20. až 22. prosince. Každý termín představí více než stovku lokálních, ale i zahraničních tvůrců a značek, návštěvníci tedy uvidí přes dvě stovky projektů z oblastí módy, módních doplňků, šperků, ilustrací, produktů pro děti, jídla, kosmetiky a dalších. Atmosféru celé akce doplní gurmánská hostina a řada koncertů, workshopů i přednášek. Devátý ročník navíc nabídne i program během pracovního týdne. 

  

Mezi pečlivě vybranými tvůrci se od 14. do 23. prosince v Galerii Mánes představí například designérka Alex Monhart, nápadité spodní prádlo Paon a oblečení značky Soolista. Šperkaře zde zastoupí Eliška Lhotská, Adéla Pečlová nebo Blueberries.

 

foto1  

 

Milovníky papíru potěší papírnictví Papelote, zápisníky Bloque či ilustrace a balící papíry By Myyna. Chybět nebude ani keramika od Cyrila Hančla anebo od značky Výpečky.

 

foto2

 

Kosmetické výrobky zde nabídne Jagaia, Ushuaya a značka mýdel Soap.

 

  foto3

 

Dárky pro ratolesti budou k zakoupení u Ababu, dřevěné hračky u Bajkajlaj, nábytek u Chic By Pig a na ty nejmenší bude připraven nový concept store LEMARKET mimi.

 

  foto4

 

Jídlo a pití připraví Manželé v Kuchyni či gastro projekt Veskle.

 

foto5  

 

Mezi dalšími projekty, které se na LEMARKETu objeví, bude například Pet Farm Family s produkty pro domácí mazlíčky, značka Frusack nabízející kompostovatelný sáček pro nákup ovoce a zeleniny či obecně prospěšná společnost Elpida.

 

foto6  

 

Úplně poprvé se návštěvníci vánočního LEMARKETu mohou těšit na stánek Tamary Klusové, která zde představí svou Knihu života a Panenky ze Země Srdce, dále projekt Srna, jenž recykluje staré sklo, autorské hrací deky Široko nebo kožené doplňky značky Yrnche.

 

Díky Papírně si každý bude moct zabalit zakoupené dárky v balící stanici, která bude po oba termíny k dispozici v Galerii Mánes. Chuťové pohárky návštěvníků si také přijdou na své. Zastoupeny zde budou jak menší lokální gastro projekty, tak známé gurmet stálice, mezi nimiž nebude chybět například káva od onesip coffee, ručně vyráběné nanuky Lunar či tradiční paštiky Čongrády.  

 

lemarket  

 

Kulturní doprovodný program letošního LEMARKETu nabídne řadu workshopů, přednášek a vystoupení o víkendu i během pracovního týdne. Vyvrcholením bude koncert Tomáše Kluse, který LEMARKET chystá v rámci své dobročinné sekce DOBRO.

 

 

www.lemarket.cz