Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion.

 

tvorbou-02  
                                                                                                                                                          foto: Tvorbou

 

Původně zamýšlená upcyklační platforma, která před čtyřmi lety vznikla jako reakce její autorky na necitlivý trend módního průmyslu v podobě tzv. fast fashion, ve své aktuální podobě odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

Koncept Tvorbou v současnosti tvoří nejen on-line obchod s vintage oblečením, ale také vintage & alternativní půjčovna svatebních šatů. 


tvorbou-01     
                                                                                                                                                           
 foto: Tvorbou


„V malých kolekcích nabízíme to, co samy milujeme – pečlivě vybírané basic kousky, kvalitní materiály a nadčasovost v siluetách i barvách,“ říká o svém malém podnikání Veronika, která k sobě do týmu přizvala na sklonku minulého roku kamarádku Marii Krobovou. „Udržitelnost a principy cirkulární ekonomiky, kdy oblečení zůstává co nejdéle v oběhu, jsou pro nás klíčová témata.“ A to platí pro mnohdy přeceňovaný svatební průmysl dvojnásob.

 

"svatební od Tvorbou"

Půjčovna vintage & alternativních svatebních šatů je svou nabídkou zaměřena na ženy, které hledají něco jiného. Kolekce svatební od Tvorbou oslovuje nevěsty, které si vytváří vlastní trendy a nebojí se jít svou osobitou cestou. Třeba i navzdory tradičním normám.

 

  tvorbou-03
                                                                                                                                                                   foto: Tvorbou

 

Pečlivě vybrané svatební modely vypráví příběhy minulých generací i jejich předchozích majitelek. Koncept svatební od Tvorbou tak zařazuje prvky vintage do současného módního kontextu a poukazuje na to, čeho si autorka projektu cení nejvíce – stáří každého z modelů. Důležitá hodnota takových šatů, které má nevěsta na sobě pravděpodobně jednou v životě, je možnost jejich opětovného využití. Nedochází tak k zahlcování planety, ani šatníků.

 

Tvorbou & Young Designers

Nyní půjčovna představuje novinku – spolupráci s lokálními designéry, kdy je vintage kolekce doplněna o svěží modely Young Designers. Pod tímto označením najdete originální tvorbu studentů oděvních škol, kterou formou svatební půjčovny Tvorbou navrací z přehlídkových mol k zákaznicím jako jedinečnou nositelnou svatební módu.

 

tvorbou-04  
                                                                                                             Autorka projektu Veronika Matějková  | foto: archiv V. Matějkové