Kult dokonalých těl bez chybičky je iluze. Tuto myšlenku razí iniciativa, která oblékla do spodního prádla ženy po porodu a učí je obdivovat své odlišnosti.

telo-uvod
                                                                                                                                            foto: Lucie Paurová

Retuš, dokonalé míry ani skvěle vypracované svaly v této kampani nečekejte. Jejím cílem je dodat sebevědomí ženám, jejichž těla nesou známky mnoha příběhů. Touto cestou je hodlá naučit sžít se svým novým tělem a nestydět se za svou odlišnost. A nemusí jít ani o významné zásahy, problémem s přijetím své identity se mohou stát i zdánlivě nenápadné strie, které se na bocích vyloupnou po pár shozených kilech. Nyní se navíc česká komunita Tělo s příběhem spojila s českou značkou spodního prádla Paon a v rolích modelek představila  právě ženy, jejichž figury nesplňují drsná společenská a estetcká kritéria současnosti.

 

Spojení české značky Paon s iniciativou Tělo s příběhem, které probouzí v ženách sebedůvěru, přišlo velice spontánně. Protože zatímco pro Tělo s příběhem a jeho zakladatelky Kateřinu Kopicovou s Lucií Paurovou je to nosná myšlenka, pro mladou značku Paon zase důležitou součástí poselství, které se prostřednictvím kvalitního prádla snaží ženám předávat. 

 

telo-uvod-01
                                                                                                    Zakladatelky iniciativy Tělo s příběhem | foto: archiv

 

„Ten příběh mě chytil za srdce. Poprvé jsem o Tělu s příběhem slyšela, když o svém projektu mluvily Kateřina a Lucka v DVTV. Mluvily upřímně o projektu, který dodává sílu a víru v krásu svého vlastního těla. Myšlenku sebepřijetí se snažíme prezentovat i v Paonu, protože podle nás není nic důležitějšího, než se vzájemně podporovat a sdílet to, jaké jsme a nebát se to veřejně ukázat. Proto jsme se s holkami domluvily a nafotily pět nádherných a inspirativních žen v našem prádle,“ říká Andrea Kopalová z Paon. 

 

5 žen & 5 příběhů

Pro focení bylo vybráno pět žen, které si nesou rozdílné životní příběhy. Pro některé to byla vážná nemoc, která je donutila zamyslet se nad sebepřijetím, pro jiné změny v těhotenství, výrazné hubnutí nebo nedostatečné sebevědomí už od dětství.

telo-uvod-02
                                                                                                                                              foto: Lucie Paurová

 

Výsledné fotografie zachycují rozličná ženská těla v opravdové přirozené kráse s příběhy, které si sebou nesou. Nejčastěji jsou to nezpevněná břicha po porodu, strie, povislá prsa nebo nadbytečná kůže po radikálním zhubnutí.

Každé ženské tělo si ale zaslouží úctu a obdiv. Máte také na těle nějaký příběh? Podělit se o něj můžete na instagramovém profilu @telospribehem a dodat sebevědomí dalším ženám, aby se měly rády takové, jaké jsou.