Jedinečné boty na míru nadchnou nejen dětské, ale i dospělé nožky

uvodni


Tři roztomilí synkové Milici Peterkové stojí za zrodem značky 2b3 design, jelikož díky nim vznikly první botičky jejich nožkám na míru. A jelikož funkčnost a originální vzhled zaujala i okolí, rozhodla se autorka pro výrobu na zakázku. 

 

Jaké byly Vaše začátky? 

Začínala jsem s dřevěnými i šitými hračkami, didaktickými pomůckami, dělala jsem bytové doplňky, věšáky, zrcadla, a také jsem šila na děti. Jezdila jsem na trhy, vedla tvůrčí dílnu pro děti, prodávala v kamenných obchodech, na Fleru, ale vše bylo spíše na přilepšenou. 
Až na Facebooku se vše rozjelo. Nyní veškeré své produkty prodávám pod svým profilem 2b3 design, kde si zákazníci mohou objednat téměř cokoliv. E-shop zatím nemám, protože nestíhám šít na sklad. Všechna moje móda a obuv májí svého majitele ještě před zhotovením.

 

bal3

 

Jak jste se dostala k šití originálních bot na míru ?


Vzhledem k tomu, že všichni mí synkové mají atypické nožky, začala jsem šitím sandálků pro ně. První střihy jsem si dělala sama, ale to jen jednoduché na léto. Dále jsem vyzkoušela střihy stažené z Pinterestu, ale nakonec jsem zakoupila návod na konstrukci střihu a vše se rozjelo. 


Nejraději tvořím z autorských látek od paní Renaty Bicencové, a pak z náhodně koupených, které se mi líbí.

 

detske-botky

 

Co je na Vašich botách tak výjimečné kromě jejich vzhledu?


Všechny botičky, co jsem zatím ušila, splňují podmínky pro Barefoot obuv, kdy se noha při chůzi chová přirozeně, není utlačovaná, stlačovaná a deformovaná, takže přesný opak klasické obuvi.  

dospele

 

Jaké další boty šijete kromě sandálků a balerínek?


Momentálně dělám nejčastěji právě ty balerínky, předpokládám, že je to dané sezónou. V zimě dávám do šicí dílny v Rýmařově sériově zimní „sněhulky“ ze softshellu pro nosící a ještě nechodící děti. I když často je na přání zákazníků podlepuji obuvnickou plotnou a děti v tom údajně chodí celou zimu. Dále jsem například šila kožené sandále nebo softshellové polobotky. Na podzim chystám kotníkovou obuv, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Nejvíce objednávek zatím mám na dámskou obuv, ale po létě se chystám více rozšířit nabídku i pro pány či odrostlejší děti. Ty nejmenší botičky mě zatím nelákají, navíc mám pocit, že na trhu je již dost výrobců. Chtěla bych šít i z kůže, ale to je zatím jen další meta, kterou mám před sebou. 

 

sanda-lky   

 

Co plánujete do budoucna?

Nejsem typ člověka, který dokáže roky a roky sedět u jedné práce a neposouvat se dál. Do budoucna mám několik plánů – jak již zmíněnou koženou obuv, tak nosící mikiny pro maminky co šátkují nebo nosí své ratolesti v ergonosítkách. Prototyp už běhá po světě, ale kvůli nedostatku času se mikiny zatím nedostaly do šicí dílny „sériově“. I když u mě sériově znamená jen ve větším množství, jinak je co kus to originál. 

V případě, že si vás botičky získaly a chcete se stát jejich pyšnou majitelkou, neváhejte se Milici ozvat. Po řádném změření a výběru látky vám je s radostí zhotoví. Mnohem více inspirace a výtvorů naleznete na jejím již zmiňovaném facebookovém profilu 2b3 design.