Pravidelný cyklus přednášek a diskuzí o módě startuje 9. září v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week

smetanaq-uvod

 

Dlouhodobý koncept diskusí a přednášek pod názvem SmetanaQ Talks proběhne  v podobě minikonference jako součást oficiálního doprovodného programu oblíbeného Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

 

V termínu 9. – 10. září vlastní diskusi o udržitelné módě zaštítí například návrhářka Klára Nademlýnská a mnoho dalších.

 

Udržitelnost

Program se po oba podvečery bude v rámci udržitelnosti věnovat také inovativním materiálům a technologiím v podání Elišky Knotkové z matériÓ Prague a Marie Niny Václavkové z Offcuts. Dotkne se jí však i téma Digitální módy Žil Julie Vostálové a Heleny Todd, v níž je spatřován úsporný trend přesahující do výroby a fotorealistické prezentace oděvu.

 

Identity

S nejnovějšími trendy v oboru souvisí téma identity. Na módě bez ohledu na gender je v Česku postavená tvorba designérky obuvi Karin Onderkové pod značkou Shoedaism či návrhářky Dominiky Kozákové, jejichž diskusi doplní účast hosta Miss Petty Pisces. Přednáška stylistky Kamily Vodochodské se zase zaměří na nátlak trhu při hledání a vyjadřování osobního stylu či módní identity a jeho dopad na lidskou psychiku i životní prostředí.

 

smetanaq-talk  

Business

Na maloobchodní prodej designérské tvorby v lokálním kontextu bude zaměřená panelová diskuse za účasti návrhářky Kláry Nademlýnské a Jakuba Berdych Karpelise s Josefem Tomšejem ze studia Qubus. Rozhovor respektované odbornice a moderátorky programu Veroniky Ruppert s Antonínem Soukupem z LAFORMELA návštěvníkům programu zase poodhalí zákulisí spolupráce se zahraničními obchodníky, z showroomů a přehlídek na týdnech módy v Miláně, Paříži či Budapešti. Svými tipy na to, jak využít nejmodernější nástroje, trendy a technologie s minimálními rozpočty v pětačtyřicetiminutovém bloku, namotivuje specialista online marketingu Daniel Klíma.

 

Přímo z přehlídkových mol budou až do soboty 12. září k zakoupení see-now-buy-now kolekce návrhářských značek ze SmetanaQ Showroomu mezi které patří ODIVI, Hana Frisonsova, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut. Pop-up shop tvůrci ve středu doplní Koktejlem s designéry.

 

smetanaq-talk-prostor

Jací jsou čeští designéři obchodníci? Je catwalk přežitek? Je udržitelnost stále tématem číslo jedna?  Na tyto i další tyto otázky se tito přední čeští designéři, odborníci, prodejci a teoretici budou snažit odpovědět.


SmetanaQ , to je dům na Smetanově nábřeží v centru Prahy, kde se setkávají lidé, jež spojuje zájem o kulturu, umění a design. Součástí konceptu budovy jsou prostory výstavní galerie zasvěcené umění a designu, které disponují třemi citlivě zrekonstruovanými sály s výhledem na panorama Pražského hradu či Petřín.  

 

Program:


SmetanaQ Talks : Fashion

Minikonference na téma překračování hranic v módě
9.–10. 9. 2020, od 16:00 hodin
SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 334/4, Praha 1


Středa, 9. 9. 2020

16,00 Panelová diskuse: Retail: Disciplína, kde zákulisí hraje hlavní roli
Přednášející: Klára Nademlýnská, Jakub Berdych Karpelis (Qubus design), Lucie Totterová (Deelive) Moderátor: Veronika Ruppert

 

17,15 Rozhovor: Inovativní materiály, technologie a udržitelnost v módním průmyslu
Přednášející: Eliška Knotková (matériO Prague), Maria Nina Václavková (Offcuts) Moderátor: Veronika Ruppert

18,30 Přednáška, diskuse: Jak vydělat peníze v roce 2020
Přednášející: Daniel Klíma

19,45 Moderovaná diskuse: Digitální móda: možnosti a alternativní formáty prezentace oděvu
Přednášející: Žil Julie Vostálová, Helena Todd (TransformerJacket) Moderátor: Veronika Ruppert

13,00 – 21,00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week:
ODIVI, Hana Frisonsova, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

21,00 Koktejl s designéry
Občerstvení od SmetanaQ Café & Bistro

 

Čtvrtek 10.9.2020

16,00 Odivi Talk
Přednášející: Iva Burkertová (ODIVI), Ester Marietta Sidibé (ODIVI), Zuzana Dutková (Platforma udržateľnosti), Barbora Vilišová (Second hand 1981) Moderátor: Olga Egler

17,15 Přednáška: Udržitelnost jako buzzword. Styl jako buzzword. Módní osobnost jako otazník často visící nad aktuálním sebevyjádřením?
Přednášející: Kamila Vodochodská

17,30 Rozhovor: Zahraniční showroomy
Přednášející: Antonín Soukup (LAFORMELA) Moderátor: Veronika Ruppert

19,45 Moderovaná diskuse: Identity
Přednášející: Dominika Kozáková, Karin Onderková (Shoedaism), Miss Petty Pisces Moderátor: Veronika Ruppert

21,00 Bublinky a Qubus design Pop-Up room v Deelive design store
Prezentace kolekcí nominovaných na CGD a EDIDA, limitované jednokusové autorské práce

13,00 – 21,00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week:
ODIVI, Hana Frisonsova, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

 

Vstup na celou akci je zdarma na základě předchozí rezervace přes Goout.cz