Zuzana Osako upravila svou kolekci

sirka-osako-slovacko-1

 

Tuniky, košilové šaty či sukně, které nesou vzor Slovácka, vznikají pod rukama oděvní návrhářky Zuzany Osako. Už před dvěma lety vznikly ilustrace, inspirované moravským Slováckem, pod značkou Tradice a nyní získává kolekce nový ráz.

 

Autorka upravila vzor na drobnější, protkaný malým kvítkem a v šesti barevných variacích natištěný na dvě různé kvality plátna ze 100% bavlny. „Protože samotný vzor bohatě odkazuje na tradice, jeho nositelnost jsem vyvážila elegantní linií a jednoduššími, méně zdobnými, střihy. V kolekci jsou mimo sukně a blůzy například dlouhé zavinovací šaty nebo, mezi zákaznicemi Tradice oblíbené, tuniky v délce po kolena se zavinovacími pásky. Sukně jsou užší, opět s vysokým pasem a páskem na dotvarování siluety. Košilové blůzy jsou slušivě projmuté v pase a zdobí je jemný stojáček.“ popisuje kolekci Zuzana Osako.

 

sirka-osako-slovacko-2

 

Modely a střihy z dílny zakázkového krejčovství Tradice užijete na pracovní schůzku na víkend nebo k saku do podzimního počasí. Letošním hitem je lichotivý střih košilových šatů. Mají jemnou siluetu boků, takže zbytečně nerozšiřují, stojáček u krku, kapsy pro pohodlné nošení sukně a sámky na rukávech i na spodním lemu.

Jsou k dostání v eshopu na www.tradice.org.