Super akce nejen pro příznivce ekologické módy

uvodni  

Oblíbený Sustainable Fashion Day konající se během pražského fashion weeku se mění na Slou Fashion Days! 

 

Kdy?

8. a 9. září

 

Kde?

Holešovický Vnitroblock

 

Pro koho? 

Pro všechny milovníky ekologické módy

 

Co? 

Odborný program se zahraničními hosty i prezentace vybraných módních značek z Česka a zahraničí 

 

Proč? 

Cílem je ukázat udržitelnou módu jako dostupnou a atraktivní alternativu ke konvenční módě z řetězců a informovat veřejnost o jejím přínosu pro ně, společnost i pro planetu. 

 

Sezónu SS18 na týdnu módy v Praze Slou Fashion Days v pátek a v sobotu uzavře módou, která je ohleduplná vůči životnímu prostředí, novými trendy v oboru, semináři a diskuzemi nad aktuální problematikou. Hlavním zahraničním hostem páté edice bude zakladatelka a koordinátorka celosvětové kampaně za transparentní módní průmysl Fashion Revolution Carry Somers. Transparence v módním průmyslu jako způsob jak zkvalitnit podmínky životního a společenského prostředí je zároveň hlavním tématem, kterým se Carry Somers osobně i v rámci aktivit Fashion Revoution zabývá: „Zpracováváme ale i výsledky našich aktivit v takzvaném Fashion Transparency Index nebo příběhy dělníků, pod jejichž rukama naše oblečení vzniká. Letos se soustředíme na globální zapojení spotřebitelů do problematiky odpadu tak, aby sami měli pocit, že jsou součástí jejího řešení," vysvětluje.

 

  foto1

 

Dvoudenní program nabídne prezentace novinek desítek již respektovaných a zajetých módních značek, designérů zabývajících se tvorbou ready to wear kolekcí a módních doplňků, jejichž výroba je šetrná k životnímu prostředí.

 

Poprvé se mezi ně zařadí také dvojice návrhářek spodního prádla Soňa Vidiečanová a Katarína Kobušová pod značkou Créme. „V září představíme první nebarvené organické spodní prádlo pro ženy v oblíbeném střihu brallet. Podprsenky i spodní kalhotky budeme nabízet ve čtyřech různých setech a dvou odlišných materiálech. Pro gentlemany budeme mít v nabídce navíc pánské triko pod košili, a to právě proto, že pod bílou je béžové nejvhodnější,“ přibližuje jedna z designérek, co Créme připravuje.

 

Organizátorkou události je česká odbornice na Sustainable Fashion Business žijící v Paříži Kamila Boudová, která se letos mimo jiné zařadila do prestižního žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes a chystá se vydávat vlastní knihu o své cestě k udržitelné módě.