Není o velikosti, kterou nosíte. Své čtenářky o tom dnes a denně přesvědčuje Nadine a její instagramový profil Curfashion.

nadine-uvode

 

Instagramový účet @curfashion, jehož prostřednictvím německá influencerka Nadine motivuje své sledující, je nejen oslavou principů body positivity, vedle svého jasného sdělení nabízí i mnoho inspirace na styling pro všechny "holky s křivkami". Dokazuje a podporuje tak především své jasné poselství: Sebeláska rozhodně není otázkou vaší konfekční velikosti.

 

Šaty, model 403 z aktuálního vydání Burda Plus Nadine nadchly natolik, že je zařadila do svého šatníku a může se tak stát názornou inspirací, jak se střihem naložit po svém.


nadine-satyZ jakého důvodu vás v aktuálním vydání Burdy Plus tolik zaujaly právě tyto šaty?

Když přijde na oblékání, rozhodně v sobě nezapřu typickou ženu. Sukně a šaty zbožňuji, zato kalhot mám ve skříni poskrovnu. Proto to byla snadná volba. Střih je dokonale univerzální, takže je lze nosit na podzim s punčocháči a kotníčkovými botami, stejně jako v létě se sandálky. Navíc sluší mé postavě!


Měla jste vždy kladný přístup ke křivkám nebo jste se jej musela naučit?

Byla to dlouhá cesta. Sebevědomí mi nikdy nescházelo, ale přesto jsem soudila, že je nezbytně nutné odpovídat nějakému ideálu a že bez toho nejsem dostatečně krásná. Roky jsem zkoušela jednu dietu za druhou a trápila se. Někdy tou dobou jsem na Instagramu začala sledovat profily plus size žen, a to mě přivedlo na myšlenku založit si účet Curfashion. Krok za krokem jsem si osvojila, jak se přijmout taková, jaká jsem, a jak se mít ráda. Už jsem měla plné zuby, kolik mi toho proklouzávalo mezi prsty. A to jen proto, že jsem se třeba styděla jít na plovárnu nebo se v létě bála odhalit, takže jsem ho vždy spíš přežila, než že bych si ho užila. Přejít od černých neforemných oděvů k pestrým šatům chvíli trvalo, ale vyplatilo se to!


Poradila byste něco ženám, které se trápí, že nemají „modelkovské“ míry a proto se neodvažují nosit, co se jim líbí?

My všechny bychom se měly ustavičně ptát, zda náš život není příliš krátký na to schovávat se a rezignovat na atraktivní módu. Ta cena, již platíme, aby nás nedejbože někdo nekritizoval či na nás hloupě nekoukal, je prostě příliš vysoká. Nehledě na to, že plné tvary neukryjeme ani v nevzhledném předimenzovaném oblečení. Není tedy lepší je zaobalit do atraktivního hávu?