Ten správný letní odpočinek na dece může začít

sirka-strandtuch

 

Je jedno, zda ji rozbalíte u moře nebo českého rybníku. Na této plážové dece s integrovaným polštářem se vám bude odpočívat jedna radost.

 

PŘÍPRAVA A POSTUP: 


MATERIÁL: Bavlněná látka, froté (oboje Swafing), nitě (Gütermann), vata na vycpání (Vlieseline Freudenberg), pravítko, nůžky, krejčovský metr, sublimační fix, měřítko, špendlíky, jehla na ruční šití, popruh (vše Prym)

1. KROK: Střihové díly: z froté: osuška 70 x 180 cm; z bavlněné látky: polštářek 70 x 42 cm, 2 lemovací pruhy á 8 x 182 cm, 1 lemovací pruh 8 x 70 cm (všechny rozměry jsou uvedeny včetně švových přídavků)

2. KROK: Spodní okraj dílu pro polštářek sežehlete v šíři 1 cm do rubu. Horní okraj přišijte lícem k líci k osušce z froté, ve švu nechte otvor na vycpání dlouhý asi 15 cm.

 

sirka-strandtuch-2

 

3. KROK: Horní okraj (z kroku 2) obraťte do líce a sežehlete. Sežehlený spodní okraj dole přišpendlete a v kraji přišijte. Oba boční okraje přišijte v šíři 0,5 cm.

4. KROK: Lemovací proužky sežehlete nejprve podélně na polovinu, potom sežehlete oba podélné okraje v šíři 1 cm do rubu (hotové lemovací proužky jsou široké 3 cm).

5. KROK:  Na podélné okraje osušky (včetně polštářku) nasuňte a přišpendlete delší lemovací proužky, horní rohy proužků podhrňte v šíři 1 cm do rubu a v ruce se sešijte.

 

sirka-strandtuch-3

 

6. KROK: Lemy prošijte po celé délce těsně v kraji. Polštářek vyplňte otvorem v horním švu (širokým 15 cm) vatou a otvor v ruce zašijte.

7. KROK: ZbývajícíM krátkým lemovacím proužkem olemujte spodní příčnou stranu osušky (stejně jako v krocích 5 a 6).

8. KROK: Popruh (délka 224 cm): Uprostřed popruhu odměřte pro ucho 70 cm, zbývajících 77 cm na obou stranách = poutko + švový přídavek 3 cm. Poutka přišpendlete a v ruce přišijte.

 

sirka-strandtuch-4

 

FOTO : Jan Schmiedel. PRODUKCE: Catharina Hader