Sportovní značka PUMA ve své nové kolekci regeneruje nepotřebné odpadní materiály.

puma-regen-01
                                                                                                                                                      RE.GEN | foto: Puma

Jak zatočit s průmyslovými odpady vzniklými nejen při tvorbě módních kousků? Dnes jedna z nejčastěji diskutovaných otázek ve společnosti. Odpad všeho druhu pomalu zaplavuje svět, je tedy víc než nutné začít řešit, jak s tímto nechvalným trendem bojovat, nejlépe ihned při jeho vzniku.

 

Sportovní značka PUMA se vydala cestou upcyklace a textilním odpadům nejen ze své produkce vtiskla druhý život v kolekci RE.GEN vyrobené z velké míry z recyklovaných materiálů a textilního odpadu.

 

  puma-regen-03
                                                                                                                                                              foto: Puma

 

Kolekce RE.GEN je inspirována myšlenkou znovuvyužití něčeho, co zaniklo, a svým prostřednictvím vdechuje odpadním materiálům druhý život. Dynamická řada obuvi, oděvů a doplňků je vyrobena z průmyslového odpadu vzniklého při výrobě produktů PUMA a dalších recyklovaných materiálů.

Nová řada modelů PUMA zhmotňuje závazek značky snížit dopad na životní prostředí v duchu motta labelu „Forever better“. Při výrobě produktů nové kolekce byl využit regenerovaný odpadní textil: oděvy jsou vyrobeny z recyklovaného polyesteru nebo alespoň z 20 % procent recyklované bavlny a svrchní část veškeré obuvi obsahuje minimálně 20 % recyklovaného materiálu. Využívány jsou tři druhy recyklovaného materiálu: kožené odřezky z vlastní produkce PUMA, bavlněné odřezky z větší průmyslové výroby a polyester vyrobený z recyklovaného plastu. 

 

puma-regen-04
                                                                                                                                                           foto: Puma 

 

RE.GEN využívá recyklační proces nejen při tvorbě produktů, ale také u řady konstrukčních prvků. Celoplošný potisk nese vzor inspirovaný rozbitým plastem, čímž odkazuje právě k recyklaci. Produkty z celé modelové řady spojují neočekávané kombinace materiálů a střihů také inspirované dnes tolik diskutovanou upcyklací. Každý kousek pak nese recyklovaný odznak TPU a štítek, který vypráví příběh konkrétního produktu.

 

puma-regen-02
                                                                                                                                                             foto: Puma

 

Modely z recyklovaných materiálu můžete nyní zakoupit i v České republice, kde je distribuují značky Footshop a ShoesIndustries, nebo přímo na webu puma.com.