15. ročník se koná již tento čtvrtek 

zlata-jehla

Foto: Archiv Art Econ

Kreativní soutěž středoškoláků a s ní spojené p řehlídky módních kolekcí a trendů v oděvním designu mají v Prostějově dlouhou tradici.


K jedinečným možnostem představit tvorbu mladých návrhářů patří umělecká soutěž studentů středních škol „Prostějovská zlatá jehla“, která se bude letos konat již po patnácté. Za tu dobu si vybudovala renomé nejen v České republice, pravidelně vítá i soutěžící ze zahraničí, především ze Slovenska, Polska, Rakouska a dalších zemí. Vysokou kvalitu a úroveň soutěže letos garantuje odborná porota v čele s obávanou Adou Bartlovou (Módní peklo), ale i Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu, kteří Prostějovské zlaté jehle udělují každoročně svou záštitu.

Akce je pojata především jako inspirativní setkání s pohledem mladé generace na módu a design. Pro mnohé studenty je první možností, jak realizovat své vize a představit svou tvorbu veřejnosti a může být i pomyslným odrazovým můstkem pro jejich kariéru. Pro studenty střední školy Art Econ, organizátora akce, je navíc možností, jak si vyzkoušet zajištění a organizaci celé show.  Soutěž  je doplněna kulturním programem. Letos chvíle mezi kolekcemi zpestří rapper Revolta, taneční skupina Duckbeat a další.


Školy budou letos měřit síly v těchto kategoriích:

Strany a hrany - třecí plochy a vyhraněné vztahy jako inspirační zdroj

Divadelní představení - nezapomenutelná kolekce plná teatrálnosti

Válka světů - kolize a konflikty kolem mě i ve mně jako inspirace


Pro jednotlivce je určeno téma:

Galaxie - úchvatný vesmír jako inspirace oděvní kolekce

 

Módní show „Prostějovská zlatá jehla“ se bude konat 12. května 2016 od 9 hodin. Akce je určena veřejnosti a vstup je zdarma. Generálním sponzorem a garantem soutěže je Statutární město Prostějov, akci podpořil i Olomoucký kraj. Soutěž pořádá střední škola Art Econ.