Mimi Lan Nguyen bude na Designbloku vykupovat historické gobelíny

foto1


Co se starými gobelíny? Mimi Lan Nguyen tvořící více než deset let pod značkou La femme MiMi dává těmto uměleckým dílům novou příležitost. Na Designbloku bude historické objekty vykupovat a zároveň nabídne pohled na ukázku znovuoživení těchto tradičních řemesel v podání studia Maat. 


Každý majitel gobelínu, pocházejícího z období před 50. lety minulého století, který by rád zhodnotil, jej může přinést fyzicky nebo na fotografii kdykoliv ve dnech 25. – 29. října 2018 na stánek č. F10 Openstudia Designbloku (Výstaviště Holešovice). 

 

foto4   

 

Se svou expozicí na letošním Designbloku bude MiMi Lan Nguyen zároveň navazovat na zmiňovaný dlouhodobý projekt s názvem Souvenir, který je oslavou recyklace, lásky ke starým, a přesto stále krásným věcem a řemeslům.

 

foto5

 

Značka La femme MiMi

MiMi Lan Nguyen od vzniku své značky La femme MiMi v roce 2008 šije bezezbytkově a vášnivě obnovuje staré a zapomenuté věci v nové. Použité jako detail či jako svébytný obraz tak dodávají tradiční vietnamské výšivky a gobelíny každému produktu unikátní podobu. V sezónních kolekcích pod značkou La femme MiMi vznikají oděvy pro každodenní nošení, které jsou k prodeji v butiku značky na Štěpánské ulici v Praze.

 

foto2

Foto: návrhářka MiMi Lan Nguyen

 

Projekt Souvenir

Dlouhodobý projekt s názvem Souvenir je oslavou recyklace, lásky ke starým, a přesto stále krásným věcem i obdivu k historickým řemeslům. Souvenir není pouze sezónní kolekcí, naopak se stává svébytnou součástí každé následující kolekce, která v ateliéru La Femme MiMi vznikne. Projekt je časově náročný nejen z důvodu hledání materiálu, ale i s ohledem na samotný pracovní proces, který je obtížný na vymyšlení způsobu aplikace na oděv. MiMi dala těmto uměleckým dílům nový rozměr v podobě nášivky na každodenní oděvy – mikiny, sukně, kimona, šaty i psaníčka. Použité jako detail či jako svébytný obraz dodávají výšivky a gobelíny každému modelu unikátní podobu, každý obraz si vybere svůj střih. Projekt Souvenir byl poprvé představen v roce 2015.

 

foto3