Netradiční módní přehlídka BENEFASHION PRO PROJEKT 35

bene

Foto: archiv Benefashion; instagram.com/vovanovaque 

 

Dvanáct významných českých módních návrhářů se spojilo pro akci BENEFASHION PRO PROJEKT 35, aby vytvořili modely nesoucí příběhy mladých žen, které byly zaskočeny diagnózou karcinomu prsu v neobvykle mladém věku. Individuální osudy nemocných byly v rámci akce BENEFASHION PRO PROJEKT 35 představeny prostřednictvím originálních modelů a netradiční choreografie módní přehlídky konané 31. 10. v rámci Designbloku. Akce se konala poslední říjnový den, přičemž tak symbolicky uzavřela tento měsíc, který je celosvětově vnímán jako měsíc boje proti rakovině prsu. Jejím cílem však nebyla jen samotná módní přehlídka, konaná jeden večer. Smyslem BENEFASHION PRO PROJEKT 35 je upozornit veřejnost na důležitost prevence rakoviny prsu také u mladých žen, u kterých není vhodný mamografický screening. Ten je určen ženám ve věku od 45 let do 70 let. Diagnózu karcinomu prsu si přitom v ČR ročně vyslechne zhruba 130 žen do 35 let. Osobní záštitu nad touto osvětovou akcí převzal ministr zdravotnictví ČR pan MUDr. Svatopluk Němeček, MBA.

 

klara-nademlynska

 Foto: archiv Benefashion

 

Modelkami se pro tuto netradiční módní přehlídku v choreografii Jany Burkiewitz stalo 12 pacientek onkologických klinik Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a Masarykova onkologického ústavu v Brně, zapojených do Projektu 35.

 

Modely pro ně benefičně vytvořilo 12 významných českých módních návrhářů: Liběna Rochová, Denisa Nová, Pavel Brejcha, Monika Drápalová, Hana Zárubová, Camilla Solomon, Kateřina Geislerová, Petra Balvínová, Alešbáry, Petra Ptáčková, Petr Kalouda a Klára Nademlýnská. Módní návrháři vytvořili pro ženy originální modely, které představují spolupráci mezi návrhářem a modelkou-pacientkou, jejich postupné poznávání a sbližování, vytváření důvěry v tvůrčím procesu a také vzájemné obohacení o poznání světa toho druhého.

 

Organizátoři i módní návrháři věnovali svůj díl práce na přípravě Benefashion nemocným darem bez nároku na honorář. Pacientky si tak odnesou domů svůj model jako trvalou připomínku toho, že naštěstí stále existuje spousta drahocenných věcí, které nelze koupit za peníze, a mnoho těch, kteří je chtějí darovat…

 

monika-drapalova

 Foto: archiv Benefashion  


O organizátorech BENEFASHION PRO PROJEKT 35

Celý charakter BENEFASHION PRO PROJEKT 35 je postaven výhradně na benefiční spolupráci všech partnerů, kteří se na přípravě, vzniku i průběhu projektu podíleli a připojili srdcem k myšlence upozornit na problematiku rakoviny prsu u mladých žen bez nároku na honorář. Hlavními organizátory akce byla za team Benefashion Monika Koblerová, za agenturu Ogilvy Public Relations Lenka Čarková a za Projekt 35 jeho předsedkyně doc. Petra Tesařová. Velký dík patří všem partnerům, kteří svými službami či produkty BENEFASHION PRO PROJEKT 35 podpořili: Designblok, fotograf Marek Musil, Salon Petra Měchurová, Papelote, BURKI & COM, HUMANIC, Douglas, Future Marketing, Redespresso a Bayer. Poděkování samozřejmě patří také všem jednotlivcům, kteří se pro projekt nadchli
a bez jejichž podpory by BENEFASHION PRO PROJEKT 35 nemohla vzniknout.

 

Více informací o BENEFASHION PRO PROJEKT 35 naleznete na webu www.benefashion.cz či facebookové stránce www.facebook.com/benefashion.cz/.

Na webové stránce jsou k dispozici také příběhy všech 12 pacientek a medailonky módních návrhářů.