Velké Zet je zde skutečně na místě! Ruční práce zažívají renesanci, po háčku či jehlicích totiž sahají celebrity v Praze i Hollywoodu.

pleteni-uvod-01
                                                                                                               Jana Plodková a Tom Daley | foto: instagram.com

 

Kdekdo nejen ze světa celebrit a osobností propadl kouzlu báječného světa měkoučkých klubíček, jehlic a háčků. A je jich hned celá řada! Milovnice ručních prací, seznamte se se svými slavnými kolegyněmi i kolegy.


Amanda Seyfried

pleteni-amanda
                                                                                                                             Amanda Seyfried | foto: instagram.com

Kabelky, boty, šaty? Kdepak, tato filmová hvězda je schopná utratit majlant za příze. Nikdy se totiž nedovede rozhodnout jen pro jednu. Ve volných okamžicích plete i háčkuje a svými výtvory zásobuje sebe, rodinu, stejně jako zvířata, která chová. DIY projekty jsou pro ni nejlepším způsobem odreagování, a tak se každou chvíli pochlubí novým kouskem.

 

Lucie Bílá

Černá šála je pro známou zpěvačku vzpomínkou na milovanou maminku, jež ji pletla. Možná právě po ní zdědila nadání. Není snad ruční práce, co by jí nešla, a nikdy neváhá nasadit síly pro dobrou věc, jako když věnovala výtěžek z prodeje vlastnoručních srdíček na Konto Bariéry.

  pleteni-bila-pazderkova
                                                                                                                 Lucie Bílá a Iva Pazderková | foto: instagram.comIva Pazderková

Mám jehlice a nebojím se je před Vánoci použít,“ napsala na svůj Instagram známá žena mnoha tváří, mimo jiné stand-up komička, herečka a šansoniérka. Vlastnoručně vyráběné dárky podle ní totiž mívají největší úspěch!Jana Plodková

„Jak jsem zjistila, to, že mám návod, neznamená, že vím jak na to. Svetr je na světě. Je kratší, než měl být, protože jsem moc utahovala, lem je taky jiný, ale svetr je, nosit se dá. A příště už budu chytřejší, drahoušku,“ vzkazuje herečka. Nám přitom její výtvor přijde nesmírně slušivý, vlna v barvě starorůžové je pro křehkou blondýnu naprostá trefa!

 

  pleteni-plodkova-sjp
                                                                                                    Jana Plodková, Sarrah Jessica Parker |  foto: instagram.com

 

Sarah Jessica Parker

Když se řekne Sex ve městě, vybaví se nám čtyři kamarádky milující módu, styl a vymoženosti života v New Yorku. Málokoho by přitom napadlo, že si představitelka okouzlující Carrie krátila čekání na své scény u pletení a věnuje se této zálibě dodnes. Stejně na tom je ale i Kristin Davis, představitelka seriálové Charlotte.

 

Made with love by Tom Daley

pleteni-tomdaley
                                                                                                                                              foto: bytomdaley.com


Když přišel v březnu 2020 lockdown, nemohl trénovat. Z nudy začal plést. Snímky britského zlatého olympijského medailisty ve skocích do vody, jak čeká, až přijde na řadu během her v Tokiu, a přitom v plavkách štrikuje vedle bazénu, oblétly celý svět. Rodáka z Plymouthu hobby chytlo tak, že už prý nedá jehlice z ruky. Nejnovější projekty pak pravidelně zveřejňuje na svém instagramovém profilu @madewithlovebytomdaley, a protože si získal spoustu fanoušků, založil si i e-shop bytomdaley.com. Pak že tohle není nic pro chlapy!