... tentokrát odpovídá na otázky týkající se módy

petra(1)

Foto: Petra LovelyHair

Více informací o projektu Český design 2016, jehož tváří je právě Petra LovelyHair  najdete zde

 

Máš kladný vztah k módě odjakživa nebo sis k ní našla cestu až v posledních letech, třeba i díky blogování? 

Móda mě bavila odjakživa. A vlastně i líčení a všechny ty holčičí věci obecně.  Rozdíl je ale v obsahu mého šatníku a kosmetického stolku. Zatímco dříve jsme si s holkami půjčovaly oblečení a skládaly outfity z toho, co jsme měly ve skříních a třeba i po maminkách a kosmetická výbava čítala pár řasenek a oční stíny, dnes je moje sbírka obsáhlejší. Do značné míry i díky blogu.  

 

Dá se říct, že se oblékáš podle módních trendů? 

Ano i ne. Sleduji, co se zrovna nosí, ale většinou není snadné najít něco podobného u nás. Snažím se kombinovat dostupné a trendy kousky, protože to je to, co mé čtenářky nejvíce oceňují. 

 

Baví tě módní časopisy? Nebo kde bereš stále novou inspiraci? 

Celkem mě baví, ráda si je občas prolistuji, ale inspiraci hledám spíše na internetu. Třeba na Instagramu, kde jsou holky se stejným zápalem pro módu a líčení jako já. Inspiraci čerpám hlavně od Američanek, jejich styl je mi blízký a baví mě, jak se nebojí v tom být individuální a své. Máme stále co dohánět. 

 

Sleduješ návrhářskou scénu? Máš mezi návrháři nějaké oblíbence? 

Abych pravdu řekla, tak ani ne. Moc si vážím Tatiany Kovaříkové, s jejímiž modely jsem se setkávala, když jsem byla během školy na brigádě v Otavanu (mnohé z dam si jistě pamatují). Mám ráda i Beátu Rajskou či Blanku Matragi. Líbí se mi i modely Ivany Mentlové, když vynechám pravou kožešinu, kterou nenosím. Ale popravdě nemám návrháře nijak víc „zmáknuté“. 

 

Máš ve svém šatníku nějaký návrhářský model? 

Nemám, ale o to víc se těším, až mi v něm přistanou kousky od našich studentů. Protože jsem přesvědčená, že se ve svém oboru neztratí. Myslím si, že jednou budu opravdu hrdá majitelka jednoho z vůbec prvních modelů velmi známých návrhářů. 

 

Je tento projekt tvojí první zkušeností s modelem šitým na míru? 

V podstatě ano. Jediné šaty, které jsem si v dospělosti nechala šít na míru, byly mé svatební šaty. Čím víc svatebních studií jsem prošla, tím víc jsem se utvrzovala v tom, že si je nechám ušít. Chtěla jsem modrobílé retro šaty, jaké měla Blažena ve filmu Slunce, seno... Když jsem ale byla mladší, tak mi mamka šila modely přímo podle Burdy, takže by se vlastně dalo říci, že jako malá jsem chodívala v modelech na míru.

 

Jak vybíráš outfity pro speciální události?

Snažím se být oblečená vkusně pro danou příležitost, ale zároveň chci být originální a inspirovat své čtenářky k tomu, aby se nebály občas experimentovat a být odlišné. Myslím, že blogerky by takové být měly. Podle mě by neměly vždy sázet jen na jistotu. Proto já své outfity volím tak, aby byly vhodné, ale zároveň inovativní a inspirativní.  

 

Míváš make-up vždy ve své režii?

Snažím se o to, protože ve svém věku už mám svou tvář nakoukanou a vím kde, co a jak zakrýt. Mám pocit, že vím nejlépe, co mi sluší. Ale ne vždy to jde. Když mám focení do časopisu, tak se občas stane, že si mě „do parády“ vezme vizážistka, ale abych byla upřímná, mám raději, když se líčím sama. Ostatně co bych byla za beauty blogerku, kdybych se neuměla nalíčit nebo kdybych se líčila nerada.