Váš laptop v maximálním bezpečí

 

sirka-obal-na-laptop


Dokonalý úkryt pro váš laptop v osobitém stylu. Taška s vatováním poskytuje dostatečnou ochranu. A s praktickými úložnými prostory, do kterých se vejde vše potřebné: nabíječka, sluchátka či poznámkový blok.


PŘÍPRAVA A POSTUP:

 

MATERIÁL: Látka s plástvovým vzorem, kaliko (oboje Swafing), vatelín H 640 (Vlieseline), nitě (Gütermann), šikmá stužka, jehla na ruční šití, špendlíky, nůžky, pravítko na patchwork, krejčovský metr, sublimační fix, měřítko (vše Prym), klipsy (Clover)

1. KROK: Z vrchní látky: 1x díl 116 x 36 cm, 1x díl 27 x 36 cm (klopna). Z kalika: 1x díl 47 x 36 cm. Z výztuhy H 640: 1x díl 72 x 34 cm

2. KROK: Jednu krátkou stranu dílu z kalika (dlouhou 36 cm) přišijte lícem k líci v šíři 1 cm k dílu klopny (27 x 36 cm) z vrchní látky. Švové přídavky sežehlete na kaliko a z líce prošijte těsně v kraji.

 

sirka-1-3kroky

 


3. KROK: Na rubové straně dílu z vrchní látky (116 x 36 cm) odměřte vzdálenost 25 cm, tuto část sežehlete do rubu a v kraji prošijte. Na lícové straně dílu odměřte dalších 22 cm a i tuto část přišijte.

4. KROK: Průhmat tašky (z kroku 3) přehněte a přišpendlete (viz schéma z kroku 1). Na rubovou stranu nažehlete vatelín (po stranách o 1 cm užší než vrchní látka).

5. KROK: Díl s nažehleným vatelínem (krok 4) a vnitřní díl s kalikem (krok 2) položte rubem k rubu na sebe, sešpendlete a odšijte dno.

 

  sirka-3-5krok

 

6. KROK: Díl prošijte po obvodu v šíři 0,5 cm, přitom prošijte všechny vrstvy.

7. KROK: Obě krátké strany (dlouhé 36 cm) olemujte šikmou stužkou.

8. KROK: Tašku složte a šikmou stužkou olemujte i oba boční okraje (dlouhé 46 cm).

  

sirka-6-8kroky  

 

FOTO: Jan Schmiedel. PRODUKCE: Catharina Hader