Gabriela Koukalová, královna českého biatlonu a stříbrná olympionička, se pustila do nové výzvy – navrhuje originální šperky.

gabi-02
                                                                                                                                                 foto: praqia.cz

 

Gabriela Koukalová je žena mnoha dovedností. Vždy za sebou zanechávala hlubokou stopu, a to nejen na sněhu. Dá se říci, že na co sáhne, to promění ve zlato či stříbro - a nyní i doslova. Právě  se totiž  zaměřila na tvorbu vlastních originálních šperků. Spojila se s pardubickou šperkařskou značkou Praqia a vytvořila tři autorské originální kolekce.

 

Srdcovky Gábiny Koukalové

 První nese název ICE a je velice nápadná svou netradiční kombinací stříbra a pryskyřice s modrou pigmentací. „Praqia se specializuje na výrobu šperků ze stříbra, proto jsem se snažila tento materiál použít vždy originálně. Za designem šperků Ice stojí pohádky o ledovém království. Už teď vymýšlím další varianty,“ plánuje autorka, která před sportovními úspěchy vystudovala propagační grafiku a design ražby medailí a mincí na vyšší uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou.

  gabi-03
                                                          Gábi ICE Collection Praqia - náušnice 4200 Kč, přívěsek s řetízkem 6100 Kč | foto: praqia.cz

 

Druhá kolekce s názvem NATURE je inspirována přírodou. Neobvyklou barevnost a originálně vnímané motivy z přírody lze najít na asymetrických náušnicích, detailně vypracovaném náramku i náhrdelníku. Jako materiál posloužilo autorce stříbro, stříbro potažené ryzím zlatem a stříbro ošetřené zvlášť černým velmi vzácným rhodiem.

  gabi-04
                                  Gábi NATURE Collection Praqia – náušnice 3490 Kč, náhrdelník 3680 Kč, náramek 6890 Kč | foto: praqia.cz


„U řady TRIANGLE se provalilo, že jsem posedlá geometrií. Mým nejoblíbenějším tvarem je trojúhelník. Ať se podíváte kdekoliv, do přírody, na mistrovské stavby i do historie, všude je s námi. Pomyslím-li na trojúhelník, vždy si také představím starověký Egypt. Teď je tu se mnou,“ vyznává se Gábina, která dobře ví, že za každým úspěchem je důležitá výdrž, láska k dané činnosti, trpělivost, cílevědomost, disciplína a touha překonávat překážky. U šperků z této řady použila stříbro a ručně vyráběné české sklo v hnědožlutém tónu.

 

gabi-01  
                                        Gábi TRIANGLE Collection Praqia – náušnice 5290 Kč, náhrdelník 4960 Kč, náramek 3100 Kč | foto: praqia.cz


Gabriela Koukalová se sama šperky moc ráda zdobí a nosí je téměř ke každému outfitu. „I z toho důvodu jsem primárně dbala na to, aby se moje šperky daly nosit každý den a ženy je mohly oblékat co nejčastěji,“ dodává sympatická kráska s úsměvem. Její originální šperky si můžete od 25.listopadu pořídit na e-shopu značky Praqia.