Značka Pietro Filipi startuje nový charitativní projekt Darujeme potřebným.

  pf-darujemepotrebnym-01
                                                                                                                                                                           foto: PF

 

V rámci kampaně Respect what you feel, kterou značka Pietro Filipi odstartovala letošní sezónu podzim/zima 2020, se zrodil i zcela nový projekt, jehož cílem je darovat neprodané oblečení značky potřebným. Pietro Filipi chce tímto krokem především inspirovat. A to nejen v módě a trendech, ale také svým přístupem k zákazníkům a postavením ve společnosti. Proto se tato česká oděvní značka rozhodla darovat neprodané oblečení tam, kde je ho potřeba.

 

Neprodané kusy oblečení jsou problémem pro řadu velkých módních domů i konfekčních řetězců. Z obavy proti přeprodávání kolekcí či jiného znehodnocení značky tak každý rok končí ve spalovnách a na skládkách miliardy kusů oblečení, které nenašly svého majitele. I to je jeden z důvodů, proč je módní průmysl právem označován jako jeden z největších znečišťovatelů životního prostředí. 

 

  pf-darujemepotrebnym
                                                                                                                                                                      foto: PF

 

V situaci globální pandemie, která zasáhla celou zemi z ekonomického i sociálního pohledu, se značka Pietro Filipi rozhodla pomáhat tam, kde je to potřeba. Neprodané skladové zásoby oblečení budou nově věnovány na charitativní účely.


Do každého modelu, vyrobeného pod logem Pietro Filipi, byla vložena velká investice kreativity i kvalitního řemeslného zpracování. Věříme, že tímto krokem pomůžeme v nouzi a zároveň povzbudíme v okamžicích, které jsou více než složité. Ohleduplnost vnímáme jako nadčasový trend, “ říká Michal Mička, majitel značky Pietro Filipi.

 

* Sue Ryder, sdružení, které pomáhá seniorům v České republice důstojně zestárnout, bude první obdarovanou organizací, která obdrží kabáty, košile, kalhoty i šaty. Pietro Filipi  zároveň na svých sociálních sítích vybízí své fanoušky, aby posílali další tipy na charitativní projekty, které je třeba podpořit.