Šperkařská značka MOOYYY představila produkty nové spolupráce s přední českou designérkou

mooyyy-01
                                                                                                                                                      
foto: MOOYYY


Tlukot srdce v tichu ledopádu Khumbu. Transparence čirého skla a sen o neviditelném šperku. Sněhová bouře. Ztracená polární výprava v Zemi královny Maud. Zima. Mat pískovaného skla něžný jako sněhová pokrývka. Hemingwayova vzpomínka na zmrzlé Daiquiri. Mráz pod seraky pevnými jako kusy chladného skla a řetízky poddajné jako sníh tající v ostrém slunci. Ledový dech. 


Přední česká produktová designérka Lucie Koldová a výrobce designových šperků MOOYYY představili novou kolekci Frozen.

 

Sklo jako charakteristický materiál pro Lucii Koldovou se v minimalistické kolekci Frozen snoubí se sterlingovým stříbrem, tradičním materiálem zlatnického řemesla. Použité materiály propojuje nenápadně a čistě, přesto však výsledek probouzí zájem i emoce. Sklo se volně pohybuje kolem elastického řetízku, který se přizpůsobí tvarům a pohybům ženského těla.

 

Šperky značky charakterizuje preciznost zpracování a jednoduchou nositelností. Kolekcí Frozen Lucie Koldová dodává značce a jejím nositelkám šperk futuristického designu, který ledovou průsvitností matu a rafinovanou transparencí čirosti činí ze svých nositelek dle autorky nové, nadpřirozenoé bytosti.

  mooyyy-uvod
                                                                                                                                                       foto: Mooyyy        


Kdo je Lucie Koldová?
Úspěšná česká designérka, která po ukončení studií začala záhy pracovat v Paříži, je známá převážně jako designérka nábytku a svítidel pro tuzemské i zahraniční firmy. Pro MOOYYY vytvořila kolekci šperků SENSO, která snoubí autorčin minimalismus a eleganci se spirituální jógovou symbolikou. Její produkty opakovaně získávají ceny na poli českém i zahraničním. Za křeslo Chips a lavičku Manta získala designérka mezinárodní ocenění RED DOT. Je také držitelkou několika cen českého vydání Elle Decoration a dvojnásobnou absolutní vítězkou Czech Grand Design 2012 a 2019. Svá díla vystavovala v České republice, Francii a Belgii, Itálii, Japonsku nebo New Yorku. V roce 2018 se Lucie Koldová stala vůbec první českou designérkou, která v rámci veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem představila svoji vlastní verzi prestižního projektu Das Haus, za což sklidila úspěch u světových médií i odborné veřejnosti. 

 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Značka MOOYYY od roku 2015 uvádí na trh designové kolekce šperků vytvořené českými návrhářkami. Představuje vizi moderního šperku s autorským rukopisem, minimalistickým vyjádřením a ruční výrobou. Na návrhu nových kolekcí značka vždy spolupracuje s výraznými osobnostmi českého designu. Takovou osobností je vedle Lucie Koldové například Anna Marešová, na mezinárodní scéně opakovaně oceněná za návrh erotických pomůcek Whoop.De.Doo., která pro značku šperků navrhla kolekci Champagne.