Nahlédněte do zákulisí věhlasného módního domu prostřednictvím unikátní publikace.

lv-05   
                                                                                                                                                  foto: Louis Vuitton

 

 

V únoru vyjde ve francouzském nakladatelství Assouline exkluzivní kniha „Louis Vuitton Manufactures”, která své čtenáře zavede do světa dílen značky Louis Vuitton a jejích řemeslných mistrů stojících za unikátními kousky jednoho z nejvěhlasnějších módních domů světa.

 

Současní zástupci značky razí myšlenku, že dokonalá manufaktura se může stát místem propojujícím unikátní řemeslo a designovou individualitu. Je to prostor, kde se lze naučit proslulému savoir-faire (či know-how) značky LV. To zde pak může být naplněno a předáváno dál – ruku v ruce s inovací – řemeslníky, kteří každý den zdokonalují obraz tradiční výroby. Cílem je především maximálně využít konkrétní regionální umění a řemeslnou dokonalost – proto jsou značkou využívány i manufaktury mimo rodnou Francii, ať už se jedná o Ženevu (Švýcarsko), Fiesso d´ Attico (Itálie) či Texas (USA). Dílny se často nachází v blízkosti historických míst či lokací s neopakovatelným přírodním bohatstvím: Z normandské manufaktury v Ducey můžete spatřit pevnost obklopenou mořem – Mont Saint Michel, manufaktura zaplavená světlem v Beaulieu-sur-Layon zase vyniká nízkým environmentálním dopadem.

 

  lv-01
                                                                                                                                                         foto: Louis Vuitton

 

Součástí nové knihy jsou fotografie vytvořené speciálně pro tento titul. Najdete na nich jedinečné lokace a budovy, ve kterých se nachází dílny Louis Vuitton, stejně jako snímky výjimečných řemeslníků, jejichž talent je vepsán do jednotlivých kreací značky Louis Vuitton (kufrů, kabelek, parfémů, hodinek, obuvi, šperků a konečně i oděvních kolekcí). Techniky a savoir-faire (know-how) zakladatele značky díky nim přechází do 21. století.

 

„V zásadě to celé již není o zavazadle jako takovém, je to o inovacích.“   Michael Burke, prezident a generální ředitel Louis Vuitton

 

Autorem knihy je historik a žurnalista Nicholas Foulkes, který pravidelně přispívá například i do magazínu Vanity Fair a je editorem sekce luxusu v britském GQ. Vydal přibližně 30 knih o historii, umění a stylu. Mezi jeho aktuální díla patří biografie malíře Bernarda Buffeta (Random House) a titul Time Tamed, zabývající se historií měření času od paleolitické éry až po dobývání měsíce (Simon & Schuster).

 

  lv-03
                                                                                                                                                   foto: Louis Vuitton

 

 

 

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O nakladatelství Assouline

Nakladatelství Assouline založili v Paříži v roce 1994 Prosper a Martine Assoulinovi. Jedná se o první exkluzivní značku v kulturním segmentu. Prvotním záměrem bylo vytvořit nový a moderní knižní styl s využitím vizuálně bohatých příběhů a poutavého vyprávění. Assoulinovi jako vášniví obdivovatelé vědění, kultury a cestování od té doby zhmotnili svou primární vizi do podoby 15.000 titulů v pěti hlavních edicích. Podíleli se také na tvorbě několika světových soukromých knihoven. V průběhu posledního čtvrtstoletí rodina vytvořila síť mezinárodních butiků na prominentních místech po celém světě. Každou z těchto lokací osobitým způsobem ovlivnila nabídku titulů, stejně jako osobní zájem zakladatelů o zajímavé knihy a předměty. Butiky jsou tak vlastně takovými kabinety kuriozit. Assouline zastřešuje unikátní tým kreativních talentů a výjimečných producentů, včetně syna zakladatelů – Alexandra. Jejich společným posláním je přinášet opravdový luxus v moderním pojetí. S nakladatelstvím Assouline spolupracují někteří z nejuznávanějších světových umělců, fotografů, spisovatelů, designérů apod. Společnými silami pak vypráví jedinečný příběh. Je plný ikonického stylu a noblesního savoir-faire a stal se novou globální definicí moderní nakladatelské činnosti

Více informací naleznete na: www.assouline.com

lv-02
                                                                                                                                              foto: Louis Vuitton

O značce Louis Vuitton

Již od roku 1854 zůstává značka věrna duchu svého zakladatele Louise Vuittona. Ten, díky svým zavazadlům, taškám a doplňkům pro cestovatele, které byly stejně elegantní jako praktické, je považován i za zakladatele filosofie ‚umění cestování‘. Věrna tomuto odkazu značka Louis Vuitton pravidelně zve architekty, umělce a designéry ke spolupráci na kolekcích ready-to-wear, bot, doplňků, hodinek, šperků a parfémů. Léty prověřená vysoká kvalita produktů Louis Vuitton reflektuje péči, kterou značka odjakživa věnuje dokonalému řemeslnému zpracování.