Slyšeli jste již o Bata Young Designers Challenge 2017? 

uvodni-bata

Nejzdařilejší návrhy českých mladých designérů z Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové o víkendu ocenila porota soutěže BATA YOUNG DESIGNERS CHALLENGE 2017.  

 

Do letošního ročníku soutěže se zapojili studenti z Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové pod vedením Liběny Rochové. Vítězové soutěže budou mít možnost realizovat své návrhy pod taktovkou společnosti Baťa a zároveň bude jeden dámský a jeden pánský pár obuvi vyroben a prodáván v limitované edici v největších Baťa obchodech po celém světě! 

 

Vítěz kategorie Dámská obuv

Linda Zabilková – návrh: „Change it!“

Myšlenka tohoto projektu navazuje na projekt Personal coat, kde Linda vytvářela kabát pro herečku Aňu Geislerovou. Kabát byl inspirovaný pánskými prvky, kabáty po dědečkovi, starými klasickými střihy či siluetami. Toto téma je Lindě blízké, a i při navrhování bot byla inspirovaná pánskými prvky, pánskými elegantními polobotkami „oxfordkami“ a jejich tvarováním a střihem.
 

foto1  

  

Vítěz kategorie Pánská obuv

Adam Kost – návrh: „Straight black“

Adam Kost byl při navrhování bot „Straight black“ inspirován strukturální linií architektury, jejíž obraz vložil do černého šněrování. Vytvořil obuv, která je vhodná pro městský život muže i ženy. Kontrastní oranžová podšívka a žíhaná podrážka jen dávají vyniknout jednotlivým detailům, které pak společně směřují k harmonickému celku.
 

foto2