Jana Mikešová koncipuje své kolekce jako nekonečnou řadu. Ta nejnovější vychází z dřívějších modelů a umožňuje kombinovat je mezi sebou napříč roky.

  mik-uvod
                                                                                                                                                                       foto: MIK


 

V nejnovější kolekci z dílny návrhářky Jany Mikešové nazvané NO. 12 - 2020/21 naleznete všechny stěžejní prvky ženského šatníku, a to v jemných pudrových a neutrálních odstínech, doplněných o cihlově červenou a nadčasovou černou. Kolekce cílí především na pohodlné nošení, inspirací jí byl domácí oděv jako například župany či noční košile. Jako ostatně vždy, MIK i tentokrát vyniká precizním řemeslným zpracováním a širokou nabídkou pletených produktů. Značka využívá prvotřídní materiály včetně viskózy s certifikací EcoVero.  

 

  mik-02
                                                                                                                                                                           foto: MIK                    

 

Materiál jako filosofie značky

Pro autorku Janu Mikešovou jsou kvalitní materiály klíčovým prvkem kolekce NO. 12 - 2020/21. “Tvořit krásné modely s ohledem na životní prostředí, taková je filosofie mé značky. S touto myšlenkou materiály vybírám a věřím, že i to je jeden z důvodů, proč si zákaznice mé modely kupují,” říká designérka. U šatů a halen z nové kolekce použila viskózu francouzské značky Ateliér Brunette. Ta splňuje dvě základní kritéria - použití udržitelných zdrojů dřeva označených FSC® nebo PEFCTM a implementaci udržitelných výrobních procesů certifikovaných nezávislými organizacemi (Higg Index, EU Eco Label). Ostatní šaty jsou z přírodní látky Tencel. Pro ručně háčkované doplňky volila Jana Mikešová 100% papírovou přízi doplněnou kůží. Na ručně pletené oversize svetry a doplňky pak vlnu, alpaku a hedvábí. Pletená saka jsou z jemné merino vlny s certifikací Woolmark.

 

  mik-01
                                                                                                                                                                     foto: MIK

 

Krédo čistého stylu

Portfolio kolekce No.12 - 2020/21 zahrnuje nepostradatelné zavinovací, oversize a košilové šaty, haleny, topy, saka, vesty, svetry, pro značku signifikantní pletené produkty a doplňky, pásky a tašky. Každý kus byl navržen v minimalistickém duchu a klade si za cíl dopřát svým nositelkám především maximální pohodlí. Žena oblékající značku MIK módní návrhářky Jany Mikešové je vyznavačkou ležérní elegance, uvolněnosti a čistoty stylu. Je to ta, která si dokáže vychutnat kvalitní materiál, jenž přežije dlouhé roky. Modely jany Mikešové si můžete prohlédnout v pražském Kvartýr shop & studio.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Kvartýr shop & studio sídlící na pražských Vinohradech je centrem mladého českého designu.  K vidění a zakoupení je zde autorská móda, šperky, kožené a pletené doplňky, kosmetika, interiérové doplňky a květiny. 
  • Kvartýr shop & studio také pořádá různé kurzy, workshopy a prezentace nových produktů, díky nimž nechává nahlédnout i do zákulisí výroby a tvůrčího procesu.  
  • Všechny designér y v   Kvartýr shop & studio spojuje společná filosofie zaměřená na udržitelnost, lokálnost, používání kvalitních materiálů a nevyčerpatelnou touhu tvořit. 
  • Více informací naleznete na www.kvartyrstudio.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerie: MIK: (S)nová kolekce
MIK Merino šaty Rhea, 5.900 Kč MIK Merino šaty Theia, 4.500 Kč MIK Alpakový svetr, 8.900 Kč MIK Alpakový svetr, 4.900 Kč