Nová kolekce triček od Ester Geislerové a Josefiny Bakošové

3

 Foto: Petr Jandera; make-up: Eva Svobodová a styling: Ester & Josefina


Manifesto svým názvem odkazuje ke stěžejnímu prvku kolekce a inspiraci pro její vytvoření – drobným manifestům, větám, které jsou notoricky používány. Ať už ve vztazích nebo například v pracovním prostředí. Podtitul navazující kolekce EMET je foneticky psané hebrejské slůvko, jež v překladu znamená pravda. Nová kolekce Manifesto/EMET poukazuje na náš současný životní styl a jeho zběsilé tempo. Šest vět: Já už nemůžu. Nestíhám. Pošli mi to mailem. Mám moc práce. Dnes jsem normální. Už nejsme děti.

 

2

 Foto: Petr Jandera; make-up: Eva Svobodová a styling: Ester & Josefina


„Jsme stále více pracovně nasazeni, přetíženi, nestíháme, neustále to dokola opakujeme a zapomínáme na odpočinek a radosti, které nám život může přinášet,” zamýšlí se Ester Geislerová. „Vybraly jsme běžné věty, které jsou z pracovního prostředí a které říkáme  i my anebo je denně slyšíme kolem sebe. Tyto věty se zcela přirozeně dostavily a my je zaznamenaly. A to opět na tričkách stejného střihu jako u předchozí kolekce. Změna spočívá ve fontu a v barvě potisku, doplňuje Josefina Bakošová.

 

Tvářemi kolekce se stali: Tereza Maxová, Bára Podzimková, Albert Černý, Jan Cina, Josef Trojan, Natálie Řehořová, Petr Prokop a Anna Jeníková. 

Nová kolekce Manifesto/EMET je k dostání v galerii Harddecore na Senovážném nám. 10, Praha 1 nebo v e-shopu

 

4

Foto: Petr Jandera; make-up: Eva Svobodová a styling: Ester & Josefina


Ester Geislerová a Josefina Bakošová tvoří kreativní duo zaměřující se na konceptuální módní projekty, styling a tvorbu pro děti. Aktivní spolupráci v roce 2016 odstartovaly interaktivní hračky v podobě originálních kabelek pod názvem Pepieta. S přibývajícími projekty se dvojice rozhodla působit pod kombinací svých jmen, tedy Ester & Josefina.