Trocha extravagance, mnoho módních variací. Ideální kousek pro říjnový stylingový tip!

look-uvod

 

Jedinou podmínkou pro výběr materiálu je bezchybná splývavost. Pak už se vám otevírá široká škála možností, jak vytvořit extravagantní, ale prudce elegantní šaty, kterým podzimní dny neubírají na rozletu. Jsou totiž ideálním kouskem pro vrstvení všeho druhu. Jak si s nimi dokonale pohrát?

 

Než se zaměříme na jeden konkrétní styling, vězte, že pole působnosti tohoto střihu je vskutku rozlehlé. Šaty můžete nosit v jejich přirozené podobě se splývavou volnou siluetou, stejně vkusně ale vyniknou, zapojíte-li do stylingu pásek. A nejinak je to i s vrstvením. Samotné si vystačí pod hřejivým pláštěm či pelerínou, můžete ale přidat huňatý pulovr či vestu nebo si klidně natáhnout kalhoty se skinny nohavicemi. Vše je dovoleno a navíc vždy zaručuje dokonalý výsledek.

 

look-rijen-skladacka

  Šaty, model 102B, v říjnové Burda Style 1/2022 nebo v našem eshopu 1 úpletový kabát Mango, 2299 Kč 2 náušnice Enamel Copenhagen, Nila, 1749 Kč 3 kabelka Vuch, 1299 Kč 4 pásek Guess, aboutyou.cz, 1749 Kč 5 kozačky DeeZee, CCC, 1699 Kč

 

Nám ale tentokrát učarovala varianta s pleteným kardiganem či vestou, kterou doplní jednoduchý kožený pásek a vysokánské kozačky, ideální je skrýt jejich okraj pod lem šatů. Jedině tak vám totiž neuvěřitelně protáhnou nohy. Ale nelekejte se, fungovat budou i nižší modely. Narozdíl od kozaček nad kolena, kteým sluší skinny silueta, ty nižší (ale jen o kousek!) volte v otevřenější formě, která tolik neobepíná nohu. Jejich "hranatější" a opticky otevřené tvary perfektně uzavřou celek s rozevlátými šaty.

Nebojte se ani výrazných kombinací materiálů. K hedvábně hladkým šatům volte huňaté pleteniny nebo kožešiny, kůži volte broušenou i lakovanou, čím více povrchů, ideálně tón v tónu, tím líbivější výsledek celku. Zaujme-li vás výrazněji texturovaný materiál na šaty, sáhněte po sofistikovaných pleteninách či hladké kůži, doplňky propojte stylově s šatovkou a zatočte s průměrností pořádnou dávkou extravagance a odvahy.

 

look-kolecko

Galerie: LOOK MĚSÍCE: ŘÍJEN
Šaty model 102B Úpletový kardigan Náušnice Enamel Copenhagen Kabelka Kožený pásek Kozačky