Cirkulo představilo udržitelnou kolekci jedinečných šatů, kde každý kousek je jediným originálem.

  cirkulo-uvod
                                                                                                                                                               foto: cirkulo

 

Udržitelnou oděvní značku Cirkulo založily v roce 2021 Veronika a Tereza s cílem vytvořit z nevyužitého prvotřídního materiálu od českých textilních výrobců nadčasové oblečení.Jejich značka prostřednictvím precizního krejčovského řemesla dává látkám české výroby druhou šanci. V rámci festivalu Dyzajn market proběhla v neděli 22. května 2022 na Výstavišti Praha v Holešovicích módní přehlídka kolekce Letní romance, kde autorky představily na šesti modelkách šest jedinečných šatů z nevyužitých bavlněných a lněných látek české výroby.

 

  cirkulo-stanek-01
                                                                                                                                                             foto: cirkulo

 


"Všechny na přehlídce představené střihy jsou vzdušné, pohodlné, a zároveň zcela respektují ženské křivky. Dostatečná délka pak dopřává komfortní nošení i vysokým dámám. Oversize střihy lichotí nejen těhotenskému bříšku. Variabilitu šatů pak zvyšuje doplnění o pásek. Každé šaty jsou precizně ušité z deadstockových tkanin nebo pletenin české výroby, a jsou vždy jen jedny. Přehlídkové modely jsou jen malou ukázkou střihů a kvality látek představujících značku."

 

O značce Cirkulo
Cirkulo tvorba vyniká precizním zpracováním těch nejkvalitnějších zbytkových tkanin a pletenin české výroby. Textilní materiály z tzv. deadstocku podmiňují 100% originalitu a produkci jen jednoho kusu stejného designu. Každý kousek je tedy originál a vždy je jen jeden. V souladu s principy udržitelnosti a cirkulární ekonomiky tak Cirkulo v České republice tvoří jedinečnou módu.

 

  cirkulo-stendr
                                                                                                                                                           foto: cirkulo


Cirkulo koncept

● Z nevyužitého prvotřídního materiálu od českých textilních výrobců šije vždy jen jeden nadčasový kousek.

● Pracuje se zbytkovým materiálem vysoké kvality z českých tkalcoven a pletáren.

● Šije nitěmi ze 100% recyklovaného PET.

● Zakládá si na precizním zpracování, od střihu vlastní tvorby po finální produkt.

● Každý kousek stříhá a šije jedna krejčová nebo jeden krejčí. Značka férově oceňuje jejich práci a nastavuje jasné podmínky spolupráce.

 

  cirkulo-potlesk
                                                                                                                                                                   foto: cirkulo

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O Dyzajn marketu
Dyzajn market je největší a nejnavštěvovanější víkendová událost v České republice s autorskou tvorbou a designem. Jde o výběrové prodejní tržiště, kde se prezentuje více než 180 lokálních tvůrců a značek. Dyzajn market se koná několikrát do roka na Výstavišti v Praze Holešovicích nebo na Piazzetě Národního divadla. Vstup je zdarma a bez bariér.