Dvě nejsilnější polské streetwearové módní značky vyrazily na český trh se společnou kapsule kolekcí.

polaci-uvod-01
                                                                                                                                                                foto: insighters.cz

 

Kultovní polské labely - značky 2005 a Leeves, spojily své síly a uvádí na český trh svou společnou kapsulovou kolekci. Obě značky  jsou zbožňované polskou streetwear komunitou a každá jejich kolekce se vždy těší obrovskému zájmu,  především mezi mladými lidmi. Od 25. srpna je jejich společná spolupráce oslavující pozitivní nostalgii spojenou s posledními dny prázdnin a výlety do přírody dostupná také v Čechách.

 

Zábava, volnost, prázdninová láska a uvolnění jsou jen některé z asociací, které tvůrce při přípravě kolekce inspirovaly. Každý její prvek v sobě nese skrytý příběh, který si může zákazník interpretovat svým jedinečným způsobem. Nejdůležitějším prvkem v kreativním procesu bylo zachování DNA obou značek, a to v každém produktu. V kolekci se proto objevují oversize mikiny s kapucí charakteristické pro značku 2005 založenou Mikołajem Barczewskim nebo kalhoty ve stylu cargo, které naopak odkazují na styl značky Leeves návrháře Mikołaje Bagińskiho.

 

polaci-uvod
                                                                                                                                                        foto: insighters.czZnačky ve své první společné kolekci pracují také s originálními potisky. Ty neodkazují jen na oldschoolová trička nošená před lety, ale jsou především společně vytvořenýmuměleckým manifestemobou tvůrců. V kolekci rozdělené na den a noc se ale objevuje více motivů, které poukazují na individualitu jednotlivých značek. Krásným příkladem je kombinace zdobnosti značky 2005 a přírodních motivů charakteristických pro Leeves. Společná kolekce také inspirovala tvůrce k vytvoření jednoho unikátního loga.

 

Kapsulový šatník sestavený oběma značkami obsahuje kromě zmíněných mikin a kalhot také trička s potiskem, pohodlné tepláky, chlupaté bundy a čepice s novým jednotným logem. Fotografové Karol Małecki a Michał Białowąs v kampani zachytili bezstarostnou prázdninovou atmosféru, kterou umocnilo prostředí Mazurského lesa v Severovýchodním Polsku.

  polaci-uvod-02
                                                                                                                                                     foto: insighters.cz


Kolekce 2005 x Leeves bude v Čechách dostupná pouze na modivo.cz od 25. srpna.