Liběna Rochová spolu s Musou navrhla kolekci oděvů pro organizaci DEBRA ČR.

debra-sirka-01  
                                                                                                                            foto: Jean-Claude Etegnot | Debra ČR

 

NADOTEK  je společný projekt oděvní designérky Liběny Rochové, výtvarníka Lukáše Musila a herečky Jitky Čvančarové, jehož cílem je prostřednictvím kreativní tvorby podporovat organizaci DEBRA ČR. Ta pomáhá pacientům s tzv. nemocí motýlích křídel. Projekt je synonymem solidarity a pomoci pacientům s tímto vzácným onemocněním. Jak se můžete zapojit i vy? Je to snadné. Kupte si módní kousek z nové unikátní kolekce domácích oděvů s názvem Doma NADOTEK

 

debra-sirka-03      
                                                                                                                             foto: Jean-Claude Etegnot  | Debra ČR

 

Autorkou nové kolekce je ikona české módy, návrhářka Liběna Rochová. Na tvorbě motivů látky, ze které jsou modely ušity, se podíleli všichni tři umělci – Liběna Rochová, Jitka Čvančarová i Lukáš Musil. Kolekce domácích oděvů navazuje na lonskou řadu triček NADOTEK.. Aby ne, když aktuálně trávíme většinu času právě doma. A protože na módu jsme ještě nerezignovali, je právě nyní správný čas pořídit si elegantní a zároveň velmi pohodlný kousek. Přesně to nabízí Doma NADOTEK. Nákupem potěšíte nejen sebe, ale také pomůžete tam, kde je to třeba.  

 

 

debra-sirka-02            
                                                                                                                         foto: Jean-Claude Etegnot | Debra ČR

 

 

Ani den bez bolesti...

Organizace DEBRA ČR pomáhá usnadnit život lidem s tzv. nemocí motýlích křídel (Epidermolysis Bullosa, zkráceně EB). Kůže těchto lidí je vysoce citlivá a náchylná k poškození. Vždy si tak musí velmi dobře rozmyslet, co si obléknou, aby jim oblečení nezpůsobilo diskomfort nebo dokonce poranění. Kolekce NADOTEK má speciální vnější švy a důraz je kladen také na výběr materiálů. Modely Doma NADOTEK  jsou, ve spolupráci se společností Crawler, ručně ušity jemné merino vlny. Ta je přirozeně antibakteriální, udržuje tepelný komfort a je velmi příjemná na nošení. Díky těmto charakteristikám odpovídá těm nejvyšším nárokům.  

 

debra-sirka-04
                                                                                                                         foto: Jean-Claude Etegnot | Debra ČR

 

Modely z této kolekce si můžete objednat přímo na e-shopu organizace DEBRA ČR https://shop.debra-cz.org/doma-nadotek/.  V nabídce najdete košili, kalhoty, mikinu, pyžamo a noční košili.  Výtěžek z prodeje putuje k financování projektů DEBRA ČR. Patří mezi ně např. odborné sociální a psychologické poradenství, ozdravné pobyty či konference pro pečovatele pacientů.

 

  debra-sirka-06
                                                                                                                             foto: Jean-Claude Etegnot | Debra ČR

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––


Tým projektu NADOTEK

 

Liběna Rochová

Na české scéně, kterou velmi často zastupuje v zahraničí, působí řadu let. Navrhuje divadelní, filmové a scénické kostýmy, umělecké objekty na tělo, toalety pro vystoupení zpěvaček i běžné civilní zakázky i  pravidelné kolekce pret-a-porter. Zaměřuje se na volnou a individuální tvorbu, která je více otevřená výtvarné než ryze oděvní formě. 

Od roku 2008 vede Ateliér designu oděvu a obuvi na UMPRUM. Každoročně představuje svou tvorbu prostřednictvím autorské módní přehlídky. Zabývá se také navrhováním skleněných šperků. V říjnu roku 2017 získala profesuru v oboru Architektura a design na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Je nositelkou několika prestižních ocenění. V roce 2015 získala ocenění Módní designér roku a Grand designérka roku v rámci předávání cen Czech Grand Design. V rámci spolupráce s nadací DEBRA ČR vytvořila spolu s výtvarníkem Lukášem Musilem oděvní značku NADOTEK na podporu osob s nemocí motýlích křídel. Díky tomuto počinu se v roce 2019 zařadila do finální trojice nominovaných na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku. Spolupracuje rovněž s organizací UNICEF v rámci projektu Adoptuj panenku a zachráníš dítě - je patronkou benefiční aukce panenek známých osobností, jejíž výtěžek pomáhá dětem v zemích třetího světa.

 

Lukáš Musil

Nejprve  si vytvořil světové renomé na poli tatérské tvorby, od té nicméně v posledních letech postupně odstupuje, aby se mohl věnovat velkoformátové malbě, která se v jeho podání stává mnohovrstevnatým komentářem k nadčasovým tématům i současným společenským problémům.

 

Jitka Čvančarová

Česká herečka, zpěvačka, moderátorka a filantropka. Vystudovala muzikálové herectví na brněnské Janáčkově akademii múzických umění. Patronkou nadace DEBRA ČR  je již od roku 2007. V roce 2010 začala spolupracovat s Dětským fondem OSN (Unicef) a v únoru 2015 byla jmenována velvyslankyní dobré vůle UNICEF v České republice. 

 

DEBRA ČR

Charitativní organizace DEBRA ČR byla založena v roce 2004 na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Za 17 let se jí podařilo v Česku revolučně rozvinout péči o pacienty s touto diagnózou. Dnes je díky ní a specializovanému lékařskému centru v Brně Česká republika na světové špičce v léčbě tohoto velmi bolestivého vrozeného onemocnění. Svou práci staví na 3 pilířích: odborné poradenství, spolupráce s lékaři EB centra a šíření osvěty o této nevyléčitelné nemoci. Třetí rok všemu napomáhá také projekt NADOTEK. 

 


–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Nemoc motýlích křídel

Tímto pojmem je označováno velmi bolestivé vrozené puchýřnaté onemocnění kůže Epidermolysis bullosa congenita (zkráceně EB). Projevuje se tvorbou puchýřů a otevřených ran na kůži i sliznicích. EB postihuje i pohybový aparát, srůstají prsty, zkracují se šlachy. Sekundárně postihuje onemocnění celý organismus. Tato dědičná choroba patří mezi velmi vzácná onemocnění. Je geneticky podmíněná a v současnosti ji nelze zcela vyléčit. Díky vysoce specializované lékařské péči klinického EB Centra, které letos slaví 20 let od svého založení, se však daří život nemocných s EB, jejichž kůže je bolestivě zranitelná i jemným dotekem, výrazně zlepšovat.