Jedinečný materiál v trendy módě i obuvnictví

konopi-uvodni

Foto: Archiv Bohempia

 

Český výrobce tenisek a oblečení z konopného vlákna představuje novou BHMP kolekci s barevnými podrážkami na jaro a léto 2017. Na své si přijdou všichni, kteří vyhledávají funkční a zodpovědné produkty s českým původem. "Představujeme českou udržitelnou a elegantní obuv, která je zároveň pestrá, barevná a nenápadná," říká o nové kolekci značky Bohempia její zakladatel Tomáš Rohal.

 

Textilie z konopí je vysoce funkční přírodní materiál. Konopné vlákno je nejpevnější přírodní vlákno s vysokou životností. A nejen to, saje až čtyřikrát více vlhkosti než jiné materiály a pohlcuje 95 % UV záření. Jedná se o prodyšný a měkký materiál, který díky nepřítomnosti bílkovin nepřitahuje ani moly. Pěstování technického konopí je nesrovnatelně ekologičtější ve srovnání s pěstováním bavlny. Konopné vlákno je na rozdíl od bavlny možné pěstovat i v našich klimatických podmínkách, proto není nutný jeho dovoz ze vzdálených lokalit, jako je Afrika nebo střední Asie. Tím se šetří náklady na dopravu i životní prostředí.

 

  konopi

Foto: Archiv Bohempia

 

Cílem značky Bohempia je především návrat k tradici. V české a moravské lidové kultuře bylo konopí vždy hlavním zdrojem přadného textilního vlákna. Z konopí a lnu se zhotovovaly téměř celé oděvy, a díky tomu jsme byli v domácí produkci oděvního materiálu zcela soběstační až do 19. století. I proto se majitel značky rozhodl vrátit konopné produkty zpět do každodenního běžného užívání a do svého sortimentu zahrnul nejen konopné boty a oděvy, ale také výrobky do domácnosti jako utěrky, ručníky nebo osušky. Lokální výrobou Bohempia podporuje český textilní průmysl a udržitelnou módu. Produkty jsou vyráběny z konopného materiálu, který si značka dle vlastního know-how i vyrábí. Příze pochází z Francie, ale jeho zpracování od přádelny přes tkalcovnu až po výsledný produkt probíhá v tradičních českých továrnách.

  

Více o značce se dozvíte na stránkách Bohempia.eu