Ivana Mentlová uvádí svoji první módní kolekci pro děti

1

 Foto: Matúš Tóth

 

Designérka Ivana Mentlová patří mezi nejvýraznější osobnosti českého módního průmyslu. Pod značkou IAM produkuje od roku 2007 luxusní dámskou módu v limitovaných edicích. Tvářemi jejích kolekcí pro ženy byly kupříkladu naše jediná Miss World 2006 Taťána Kuchařová, herečka Aňa Geislerová, topmodelky Greta Slezáková a Zuzana Stráská či Ester Berdych Sátorová.

 

  3

 

Nyní návrhářka představuje světu svou první dětskou kolekci, a sice pro podzim a zimu 2017/2018, k čemuž ji inspirovala tříletá dcera Isabela. „Původně jsem udělala kabátek pro svou Isabelu, nakonec jsem si dětskou kolekci z jehnětiny nadělila k desátému výročí vlastní značky. Kabátky jsou střižené tak, aby s dětmi rostly a vydržely jim několik sezon. Stejný kabátek ve velikosti na 6 let tak má na sobě pětiletá holčička i jedenáctiletá slečna,“ prozrazuje Ivana Mentlová. Kolekce byla navržena v úžasných barvách podzimní přírody, jako je okrově žlutá, bordó, mechově zelená, šedá, rezavě hnědá, pudrově růžová.

 

  2

 

Ivana Mentlová si tradičně ke spolupráci přizvala osvědčený tým, s nímž pracuje na všech svých kampaních. Lookbook, jehož focení probíhalo ve studiu, fotil renomovaný fotograf Matúš Tóth, o vizáž malých modelek se postarala make-up artistka Ivana Tokárska. V rolích modelek se představily 11letá Sofie Anna, dcera herečky Jitky Schneiderové a herce Davida Švehlíka, 4letá dcera zpěvačky Victorie Velvet Annabelle, 7letá dcera 2. vicemiss ČR 2003 Markéty Divišové (provdané Fuxové) Natálie, 5letá Isabela, dcera šéfredaktorky časopisu Elle Andrey Běhounkové, a 6letá modelka Adéla z agentury Czechoslovak Models. Na společné fotografii je i 3letá dcera módní návrhářky Isabelka.