Móda inspirovaná romskou kulturou na festivalu Khamoro již v květnu! 

2

Foto: archiv 2media

Letošní jubilejní 20. ročník festivalu Khamoro nabídne jedinečnou příležitost nahlédnout do světa módy inspirované romskou kulturou.

 

Unikátní fashion událost pod taktovkou známého maďarského módního studia Romani Design se odehraje v galerii Mánes 29. května od 20 hod. Romské i neromské modelky budou prezentovat oděvy, které zajímavě propojují módní trendy s romskými tradicemi.

 

„V rámci festivalu Khamoro jsem v roce 2012 uspořádal open-air přehlídku své letní kolekce Corazon Gitano, a bylo to skvělé. Myslím, že romská a latinskoamerická kultura mají mnoho společného, a nejen proto se na show Romani Design moc těším,“ zve oblíbený návrhář Osmany Laffita, který za festivalovou přehlídkou stál.

 

1

Foto: Foto: archiv 2media

Letošní 20. ročník festivalu Khamoro se koná v Praze od 27. května do 2. června. Festival tradičně představí bohatství romské kultury v celé řadě programových sekcí – od hudby, kterou si širší veřejnost s romskou kulturou spojuje asi nejčastěji, přes výtvarné umění po historické výstavy, odborné konference nebo právě módní přehlídku.

Více na webu festivalu