Nová kolekce FW18 byla o víkendu představena veřejnosti

uvodni-pfw

 Foto: Archiv IMRECZEOVA

Pod značkou IMRECZEOVA módní návrhářky Zdeňky Imreczeové vznikla nová kolekce FW18, kterou včera uvedla na runway Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku v Clam-Gallasově paláci za doprovodu hudební tvorby mladé deep-popové audio artistkyGiudi.

 

V kolekci pro podzim/zimu 2018 se odráží inspirace z dalekého severu. Z krajiny, která je nehostinná a drsná, ale také neskutečně krásná a barvitá. Její atmosféra, nálada a odstíny se promítly nejen do barevnosti, ale i do podoby střihů a tvarosloví nové kolekce. „Kolekce vypráví příběh o putování syrovou severskou přírodou. Krajinou plnou zemitých tónů a divoké krásy, kde šedé, béžové a khaki barvy půdy a porostu doplňu je zářivě bílý sníh a třpytící se noční obloha. Sledujeme postavu poutníka v oblečení, které se během cesty tvarově proměňuje, chvílemi volně vlaje ve větru a jindy se v něm cestovatel schovává před nepřízní počasí. Cesta stoupá vzhůru a její cíl je v nedohlednu,“ popisuje prvotní inspiraci designérka značky Zdeňka Imreczeová. 

 

Stěžejními kusy kolekce jsou kabáty a svrchníky z nejrůznějších materiálů. Od kabátu z hřejivé vlny přes prošívané šusťákové pláště, lehká i vyteplená úpletová ponča až po velkorysá kožená saka. Oděvy určené pro běžnénošení v podobě košil a košilových šatůz křehkého popelínu a hedvábného buretu doplňují společenské modely z transparentního tylu v kombinaci s látkou hustě pošitou třpytivými korálky a kožené šaty.

Galerie: Prague Fashion Week